Mokslininkai duomenų perdavimą per optiką paspartins 2000 kartų


Grupė britų mokslininkų iš Velse esančio Bangoro universiteto darbuojasi prieš šiuo metu egzistuojančių optinių technologijų ir ketina pasiekti žymaus duomenų perdavimo spartos padidėjimo. Resursas Techspot praneša, jog jiems pavyko atlikti proveržį technologijoje, kuri leis padidinti greitį nei daug, nei mažai – kelis tūkstančius kartų, lyginant su dabartiniais rodikliais.

Kaip žinome, optinių pluoštų technologija gaunamus vienetus ir nulius perkonvertuoja į šviesos impulsus. Šie gali keliauti gana greitai, tačiau kuo daugiau jų patenka į kabelį ir kuo didesnis jų perdavimo atstumas, tuo labiau išsikraipo signalas – tai reiškinys, žinomas kaip dispersija.

Šiuo metu pasiūlyta keletas būdų, kaip kovoti su šia problema: tai didesnis optinių gijų pridėjimas į kabelį, signalo stiprintuvų su koduojančiais/dekoduojančiais lazeriais pradžioje ir pabaigoje diegimas. Deja, visi šie sprendimai yra gana brangus malonumas.

Mokslininkai pasiūlė naudoti skaitmeninės moduliacijos schemą. Čia imamas skaitmeninis signalas, perkonvertuojamas į elektromagnetines bangas, vėliau į šviesos impulsus (kaip įprastai). Skirtumas tik tas, jog šios bangos gali būti koduojamos/dekoduojamos žaibiškai, proceso metu, taigi greitis išaugs daugybę kartų. Šiuo momentu britų mokslininkams pavyko atskiruose testuose įveikti 20 Gbit/s barjerą, ir dabar jų tikslas yra 40 Gbit/s lygis. Jei viskas klostysis sėkmingai, idėjos autoriai žada, kad praktikoje viskas galės būti realizuota jau po kelerių metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos