Pirmajam išmaniajam telefonui sukako 20 metų


Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi daugybę naudingų funkcijų, o kartu jie yra tikrai universalūs elektronikos įrenginiai, kurių dėka galima ne tik paskambinti ar parašyti SMS žinutę, tačiau ir naršyti Internete, bendrauti socialiniuose tinkluose, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaisti, apsipirkti, atlikti bankines operacines ir t.t. Vis tik dabar kalbame apie šią dieną, tačiau anksčiau išmanieji telefonai buvo daug kuklesni. Dar daugiau, dabartiniams „protingiems“ mobiliems nė iš tolo neprilygsta jų protėvis, kuriam neseniai sukako 20 metų.

1992 m. JAV vykusios parodos COMDEX metu buvo pademonstruotas pirmasis pasaulyje išmaniojo telefono prototipas – Simon Personal Communicator, kurį pristatė „mėlynasis gigantas“ IBM. Tuomet mobilus įrenginys sukėlė tikrai didelį ažiotažą, kadangi apjungė mobilų telefoną ir kišeninį asmeninį kompiuterį. Tuomet IBM Simon galėjo pateikti užklausas, gauti ir išsiųsti faksimiles, turėjo užduočių sąrašo sudarymo galimybę, jame buvo galima surašyti kontaktus, matyti el. pašto sąrašus, žaisti, pasinaudoti kalkuliatoriumi, o kartu dirbti su trečių šalių aplikacijomis.

1994 m. IBM ir jos partnerio, telekomunikacijų kompanijos BellSouth, dėka išmanusis telefonas pasirodė prekyboje. Už naujovę buvo prašoma tuomet tikrai didelių $899, o tam dar reikėjo sudaryti dviejų metų sutartį. Po kurio laiko gamintojas sumažino kainą iki $599, o iš viso per Simon egzistavimo laikotarpį jo buvo parduota apie 50 000 vienetų.

Kalbėti apie tuometinio išmaniojo telefono protėvio charakteristikas be šypsenos nelabai galima. Aišku, 4,5“ įstrižainės sensorinis ekranas – tai tikrai šiuolaikiškai (tokio net penktos kartos iPhone neturi), tačiau jo raiška sudarė 293 x 160 taškų, informaciją buvo galima įvesti specialaus rašiklio dėka, centrinis procesorius dirbo 16 MHz taktiniu dažniu, buvo įdiegta 1 MB operatyvios atminties ir 1 MB atminties duomenims saugoti. Matyt, tuomet ir gimė anekdotai apie mobilių telefonų savininkus, kurie su savimi nuolat nešiodavosi lagaminą baterijų: Simon Personal Communicator be išorinio maitinimo šaltinio leisdavo kalbėtis maždaug vieną valandą.

6 komentarai (-ų)

 1. Apple fanas parašė:

  Panasus i Iphona.Nu tikrai yra uzapavalinti kampai. Tad nebesuprantu kas nuo ko kopijavo

  • nez parašė:

   Na jeigu sakai, kad jis panasus i iPhone, o ne iPhone panasus i ji, tai vadinasi IBM nukopijavo.

   Dar ziurek yra vienas mygtukas po ekranu, kaip ir iPhone, tik tiek kad ne per pati centra.

   • Apple fanas parašė:

    Apple jau buvo iphona sugalvoje pries 20 metu tik kad nebuvo isleide .Tad IBM pavoge dizaina ir minty is Apple .

 2. trololo parašė:

  Spangsti kaip reikalas.

  as irgi skraidancius dviracius sugalvojau jau siandien, dabar sauksiu ant tu kurie pirmi toki padarys, kad mano ideja nukopijavo.

 3. Apple fanas parašė:

  Apple viska pirmi sugalovja o visi kiti tik kopijuoja ir dar Apple niekas neprilygsta.Juk zinot visi kad orginalas visada geriau nei tiek kurie kopijuoja.

  • nez parašė:

   Man tu labiau panasus i troli. Kaip tik parasai kanors apie apple, taip ir atrodo lyg butu sarkazmas.


Kitos kategorijos naujienos