Planšetės pardavimų lygiu nešiojamus kompiuterius aplenks 2013 m.


Šiuo metu, kalbant apie kiekybinius parametrus, nešiojami kompiuteriai yra populiaresni, nei stacionarūs kompiuteriai, tačiau patiems nešiojamiems kompiuteriams smarkiai grasina planšetės, kurių populiarumo augimo tempai tiesiog žvėriški. Ekspertų iš kompanijos DigiTimes Research teigimu, kitais metais planšetinių kompiuterių rinkos apimtis sudarys apie 210 mln. vienetų, ir šis rodiklis pirmą kartą per šių įrenginių gyvavimo istoriją bus didesnis, nei nešiojamų kompiuterių.

Teigiama, jog 2013 m. planšetinių kompiuterių bus parduota 38,3% daugiau, nei prieš metus. Iš bendro planšečių kiekio apie 140 mln. teks pasauliniams prekiniams ženklams, tuo tarpu kita dalis teks kinų gamintojams, savo produkciją tiekiantiems baltose dėžutėse.

Iš garsių gamintojų antru pagal populiarumą gamintoju 2013 m. taps kompanija Google. Paieškos gigantui turėtų pavykti parduoti apie 19 mln. Nexus šeimos planšečių. Savo ruožtu, resursas DigiTimes mano, kad 2012 m. Google pavyks realizuoti apie 5 mln. Nexus 7. Lapkričio – gruodžio laikotarpiu kas mėnesį bus išleista nuo 700 tūkst. iki 1 mln. šios serijos planšečių. Savo ruožtu, kompanija Apple konkurencijos iš Nexus 7 pusės nebijo, todėl iPad mini tiekimo apimtys bus tikrai didelės – apie 4 mln. vienetų per mėnesį.

2013 m. Apple ir toliau išliks didžiausiu planšetinių kompiuterių gamintoju. Korporacija užims 55,6%, jei kalbėtume apie firminius planšetinius kompiuterius, arba 37,4% rinkos, jei atsižvelgtume ir į bevardžių kinų produkciją. Tiesa, tai reiškia, jog Apple padėtis kiek susilpnės. Savo ruožtu, Android planšečių pardavimai kitąmet pasieks 121 mln. vienetų, arba 40,2% daugiau, nei 2012 m. rodikliai. Pastaroji programinė platforma sugebės atimti pirmą vietą iš Apple iOS, o prie to gana svariai prisidės ir pigūs kinų planšetiniai įrenginiai.

Tie patys DigiTimes Research ekspertai prognozuoja, kad 2015 m. planšetinių kompiuterių rinka pasieks 320 mln. vienetų rodiklį, tuo tarpu 220 mln. iš jų priklausys pasaulinio lygio gamintojams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos