BMW ir kiti parodė ateities policijos automobilių konceptus


Turbūt absoliuti dauguma automobilių mylėtojų drąsiai galėtų pasakyti, kad niekada nesusimąstė, kaip ateityje galėtų atrodyti policijos automobiliai. O tai galėtų tapti puikia tema menininkams – futuristams. Ir būtent taip buvo padaryta, tik klausimas pateiktas ne bet kam, o automobilių pramonės dizaineriams. Tiesa, pastarieji turbūt ir taip suprato, kad konceptai sunkiai prasibraus į realų gyvenimą, taigi nusprendė pafantazuoti taip, kaip tai daro fantastinių filmų kūrėjai.

Dizaineriams buvo pasiūlyta sukurti 2025 metų policijos patrulių automobilio konceptą. Daugelis iš jų jau yra autonominiai. Štai BMW modelis E-Patrol siūlo naudoti keletą robotizuotų automobilių ir skraidantį zondą, kuris galėtų sustabdyti pažeidėjų automobilį, panaudojus elektromagnetinę patranką.

Panašiai mąsto ir japonų kompanijos Honda dizaino specialistai, kurie sugalvojo konceptą gana mįslingu pavadinimu CHP Drone Squad. Koncepcija numato kelių ar net keturių automobilių naudojimą. Savo ruožtu, amerikiečių General Motors dizaineriai tiesiog modifikavo savo dabartinį hibridą Chevrolet Volt, tuo tarpu Subaru ekspertai nupiešė autonominį automobilį – amfibiją… Žodžiu, paganyti akis tikrai galima. Bet kokiu atveju, galima ginčytis iš bet ko, kad 2025 m. policijos patrulių automobilis Lietuvoje atrodys visiškai kitaip, nei tai įsivaizduoja garsių automobilių pramonės gigantų dizaineriai.

 

 

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos