RIM neketina pereiti prie operacinės sistemos Android


Nuolat prarandanti savo pozicijas išmaniųjų telefonų rinkoje kompanija RIM nepraranda tik vieno dalyko – vilties, kuri vis dar kaitina kanadiečių gamintojo vadovybės širdis bei protus, rodydama vaizdinius apie pergalingą naujos operacinės sistemos Blackberry 10 žygį (kaip žinia, šios OS debiutas įvyks 2013 m. sausio 30 d.). vis dar neatsisakydama nuo fizinės klaviatūros, RIM pasiūlys ir išmanųjį telefoną su dideliu sensoriniu ekranu, taip ketindama pasiūlyti vartotojui šiuolaikinę išvaizdą.

RIM vadovas Thorsten Heins, duodamas interviu resursui AllThingsD, prisipažino, kad kompanijai linkintys persiorientuoti nuo savo firminės programinės platformos prie Google proteguojamos Android bus tiesiog ignoruojami. Tam yra kelios priežastys: išmanieji telefonai su OS Android yra panašūs vienas į kitą, todėl šiame segmente yra labai sunku konkuruoti. Antra, operacinės sistemos pakeitimas būtų tolygus BlackBerry vartotojų išdavystei, o to kompanija daryti tikrai nenori (čia galima būti įžvelgti tam tikrą kritiką Nokia atžvilgiu, kuri Symbian ir MeeGo iškeitė į Windows Phone).

Tos pastangos, kurios dabar skiriamos Blackberry 10 kūrimui, turėtų leisti šiai operacinei sistemai tapti „šio dešimtmečio mobilių skaičiavimų platforma“. Ateityje RIM žada neignoruoti vartotojų, kurie domisi didelės įstrižainės ekranais bei aplikacijų įvairove. Praeityje šiam reikalui nebuvo skiriamas deramas dėmesys, tačiau RIM pasiruošusi klaidą ištaisyti. Kanadiečių kompanija jau atnaujino vadovybės sudėtį, taip pat sumažino personalo skaičių (atleista apie 5000 žmonių), o kartu ima didinti klientų skaičių – Thorsten Heins teigimu, tai yra geras ženklas, lygiai kaip ir pasiruošimas naujos operacinės sistemos anonsui. Dabar belieka tik sužinoti, ar to užteks dabartinių rinkos pozicijų išsaugojimui, jau nekalbant apie augimą, kuris šiuo metu puikuojasi su minuso ženklu.

2 komentarai (-ų)

  1. Dalius parašė:

    pagarba, kaip gera žinoti, kad dar yra kuriančių kompanijų, ne vien tik tokios kurios eina lengviausiu keliu, fuck tą androida, šaunuoliai.

    • Karvė parašė:

      RIM eina bankroto keliu. Ne dėl to, kad nenaudoja Android, o dėl tos pačios priežasties kaip Nokia – pramiegojo savo galimybes. Abejoju ar jie beišsikapstys.


Kitos kategorijos naujienos