Samsung kurs 64 bitų ARM architektūros procesorius


Kompanija Samsung jau yra tarp tų, kurie įsigijo licenciją, kuri numato galimybę pasinaudoti 64 bitų ARM Cortex-A57 ir Cortex-A53 architektūros SoC sistemomis savo firminiuose procesoriuose.

Resurso PCWorld apklausti ekspertai mano, jog Samsung šiuo metu intensyviai darbuojasi prie projektų, kurie numato 64 bitų ARM procesorių panaudojimą serveriuose. Reikia pažymėti, kad 64 bitų instrukcijų palaikymas savaime nekalba apie tai, jog jie atiteks išskirtinai serverių segmentui – panašūs sprendimai gali būti panaudoti ir planšetėse, nešiojamuose kompiuteriuose ir netgi stacionariose sistemose.

Samsung gali pasigirti turinti ne tik tyrimų centrą Teksaso valstijoje (JAV), tačiau ir labai vertingą specialistą Patrick Patla, kuris iki šių metų pavasario darbavosi kompanijoje AMD ir kuravo Opteron procesorių kūrimo darbus. Jau dabar vien savo pajėgomis gamindama atmintį, procesorius bei kietus diskus, Samsung gali pasiūlyti pagrindinę komponentų serveriams dalį už gana patrauklią kainą, jei tik to prireiks.

Samsung atstovai apie savo serverinius ateities planus kalbėti atsisakė, tačiau analitikai iš kompanijos Mercury Research yra įsitikinę, jog serveriams skirtų procesorių gamyba P. Korėjos gigantui atneš daugiau pelno, nei SoC mikroschemos, skirtos išmaniesiems telefonams bei planšetėms. Ekspertai iš Insight 64 taip pat sutinka, kad yra didelė tikimybė, jog Samsung bandys atsiriekti serveriams skirtų procesorių rinkos dalį.

Antra vertus, panašių iniciatyvų sėkmė didele dalimi priklausys nuo atitinkamos programinės įrangos paplitimo, kuri galės išnaudoti iš 64 bitų ARM procesorių sukurtą infrastruktūrą. Tokios kompanijos kaip Oracle, Cloudera ir Citrix jau yra pademonstravę panašius programinius sprendimus. Insight 64 analitikų teigimu, kompanija Samsung į savo serverinius procesorius neintegruos per daug funkcionalių galimybių – kompanijai prioritetu išlieka nebrangių universalių procesorių gamyba.

Vienas komentaras

  1. Galaxy parašė:

    Gogogo Samsung, tikrai didelė dalis pajamų iš dalių pardavimo ateina, o svarbiausia, kad jos kokybiškos. Galėtų vien iš to verslą ir daryt iš esmės, nesipyktų tiek su kitom įmonėm.


Kitos kategorijos naujienos