Sausį AMD ketina pristatyti APU su Jaguar architektūra


Kaip žinia, kiekvienų metų sausio mėnesio pradžioje Las Vegase (JAV) vyksta paroda CES. Kitų metų renginyje CES 2013 greičiausiai bus pristatyti ne tik naujausi planšetiniai kompiuteriai su AMD APU Z-60 (kodinis pavadinimas Hondo), tačiau ir tam tikra naujiena. Apie tai prisipažino AMD generalinis direktorius Rory Read.

Renginyje  Credit Suisse Technology Conference, duodamas interviu žurnalistams, procesorių gamintojo vadovas pranešė, jog CES 2013 bus galima išvysti įrenginius su būsimais submobiliais procesoriais Kabini ir Temash. Kadangi šių sprendimų pasirodymas rinkoje įvyks vėliau nei kitų metų pradžią, tikėtina, jog demonstracija įvyks už uždarų durų tik išrinktiesiems.

Procesoriai Kabini ir Temash turės naujus submobilius branduolius su Jaguar architektūra. Jie turtų pakeisti dabartinius Bobcat sprendimus, kuriems priklauso ir AMD APU Z-60. Kabini sprendimai bus skirti aukštesnio lygmens submobiliems įrenginiams – galingiems planšetiniams kompiuteriams ir nettop tipo kompaktiški kompiuteriai, tuo tarpu Temash – tai nettopai su pasyviu aušinimu ir masiniai planšetiniai kompiuteriai. Pagrindinis skirtumas tarp šių lygių – tai du arba keturi Jaguar branduoliai Kabini procesoriuje ir du Jaguar branduoliai Temash sprendimuose.

Procesoriai Kabini ir Temash bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą ir tikėtina, jog visu tuo iš pradžių užsiims kompanija TSMC. Vėliau gamybą planuojama pradėti ir Globalfoundries. Tai bus gana smarkiai integruoti sprendimai, kurie leidžia supaprastinti plonų nešiojamų kompiuterių, planšečių ir netbookų kūrimo procesą. Eilė architektūrinių patobulinimų, kurie bus panaudoti Jaguar branduoliuose, leidžia tikėtis, kad naujų procesorių produktyvumo lygis gana smarkiai skirsis nuo dabartinių Bobcat sprendimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos