Suomijoje piratavimu apkaltinta devynmetė, konfiskuotas „baisus“ įkaltis


Šių metų vasarą viena suomių šeima gavo pranešimą iš Helsinkio (Suomija) autorinių teisių gynimo organizacijos Copyright Information and Anti-Piracy Centre. Šeimynėlei buvo pranešta, jog jų interneto paskyra pastebėta dalyvaujant nelegalioje veikloje – platinant piratinį turinį. Iš karto buvo pasiūlyta gražiai sureguliuoti konfliktą – sumokėti 600 eurų baudą ir pasirašyti susitarimą dėl faktų neatskleidimo. Šeimos tėvas niekaip nesureagavo į šiuos grasinimus, kadangi nei jis, nei jo žmona nelegaliu piratinio turinio siuntimusi iš torrent resursų neužsiminėjo.

Šiais laikais piratai prisidengia net ir tuo, kas atrodo šventa ir nekalta – Mike Pūkuotuku

Vis tik praėjusią savaitę įvykiai pakrypo grėsminga linkme. Į suomių šeimos namų duris paskambino policija su kratos orderiu, o po kurio laiko paaiškėjo įdomi informacija: 9-metė dukrelė, kuri yra suomių POP dainininkės Chisu (tikrasis vardas – Christel Martina Sundberg) gerbėja, nusprendė jos melodijas parsisiųsti iš torrent resurso The Pirate Bay. Deja, mergaitei nepavyko, kadangi tėvai buvo priversti nupirkti iš parduotuvės atlikėjos kompaktinį diską su naujausiu albumu. Antra vertus, policija yra nusiteikusi veikti ryžtingai: iš mergaitės konfiskuotas vaikiškas nešiojamas kompiuteris su Mikės Pūkuotuko atvaizdu – baisus įkaltis rimtame teisminiame persekiojime!

Mergaitės tėvas su nuoskauda pripažino, jog Kalėdos jų šeimoje atšaukiamos dėk numatytų piniginių baudų. Ir teisingai pastebėjo, jog vietoj ieškinių ir policijos reidų reikėtų biudžeto lėšas išleisti šviečiamosios kampanijoms.

Vienas komentaras

  1. Marco parašė:

    Iki ko žmonės nusirito… nebeturi iš kur pinigus plėšti


Kitos kategorijos naujienos