Suskaičiuota Microsoft Surface RT ir Amazon Kindle Fire HD savikaina


Praėjus visai nedaug laiko po to, kai buvo paskelbti duomenys apie Apple iPad mini komponentų kainą, analitikai iš IHS iSuppli pasidalino savo mintimis apie kitų dviejų planšečių savikainą – Microsoft Surface RT ir Amazon Kindle Fire HD. Pasirodė, jog Microsoft sprendimas Surface RT yra žymiai brangesnis, nei Apple atsieina iPad mini.

Jei iPad mini komponentų kaina, kartu su 32 GB NAND Flash kaupikliu ir Wi-Fi moduliu lygi $203,5, tai analogiškai aprūpinto Surface RT komponentų savikaina sudaro $271. Kainų skirtumas sudaro $67,5, galbūt todėl abi planšetės vartotojams siūlomos atitinkamai už $429 (iPad mini) bei $499 (Surface RT).

Galima būtų eiti toliau ir spėti, jog Apple bei Microsoft uždirba iš  savo planšečių vienodai, tačiau komponentų kaina nenumato išlaidų kūrimui, logistikai ir marketingui, o čia Apple turi pranašumą: juk prekės ženklas iPad puikiai išreklamuotas ir, faktiškai, parduoda pats save. Tuo pačiu metu Microsoft dar teks investuoti galybę pinigų, kad Surface prekinis ženklas būtų atpažįstamas visame pasaulyje. Aišku, negautą pelną Microsoft gali kompensuoti, kaip opciją pardavinėdama klaviatūrą – Type Cover ir Touch Cover. Čia pelno marža daug įspūdingesnė: savikaina – $16, tuo tarpu kaina mažmeninėje prekyboje – $120.

Pagrindiniu Surface RT komponentų tiekėju pripažinta kompanija Samsung, kuri Microsoft tiekia ekranus, baterijas ir atminties mikroschemas. Tokiu būdu, iš $271 maždaug $137 tenka P. Korėjos elektronikos giganto tiekiamiems komponentams.

Kalbant apie Kindle Fire HD, jo komponentų kaina lygi $165, tuo tarpu prekyboje šis planšetinis kompiuteris pasirodys su rekomenduojama $199 kaina. Pagrindiniais komponentų tiekėjais yra LG Display (ekranas), Texas Instruments (SoC mikroschema) ir Samsung (atminties mikroschemos).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos