Tegra procesoriai su integruotu 4G modemu pasirodys šiame ketvirtyje


Beveik kiekviena kompanijos NVIDIA vadovo replika per paskutinio ketvirčio ataskaitinę konferenciją praktiškai užsibaigdavo tuo, jo planšetiniai kompiuteriai – tai mūsų vanduo ir duona. Bent jau tai tiesa, jei kalbėtume apie nebrangių asmeninių kompiuterių rinką.

nVidia Tegra 4 kartos procesoriai jau galės pasigirti integruotu 4G modemu

Žinoma, kompanijos NVIDIA vadovybė labai daug tikisi iš Tegra procesorių, kurie naudojami tose pačiose planšetėse ir išmaniuosiuose telefonuose. Beje, netgi į analitiko klausimą apie Tegra naudojimo nešiojamuose kompiuteriuose perspektyvas kompanijos prezidentas Jen-Hsun Huang lakoniškai atsakė, jog „planšetės jau yra šiuolaikiniais asmeniniais kompiuteriais“. Kartu jis paaiškino, jog planšečių ir pramoginių automobilių sistemų segmentas per artimiausius keletą metus suvartos pagrindinę Tegra procesorių dalį.

Tam tikros viltys siejamos ir su išmaniaisiais telefonais, kadangi beveik kiekvienas pasirodymas, turintys sąsajų su Tegra, NVIDIA vadovo praskiedžiamas komentarais apie planus į šiuos procesorius integruoti 4G modemus. Kompanija jau tiekia diskretinius modemus, kurie yra sukurti įsigytos kompanijos Icera pajėgomis, tačiau pagrindiniai darbai dabar susiję su modemu integravimu į procesorius. Atitinkami Grey kartos SoC mikroschemų pavyzdžiai pasirodys dar šiemet, nors rinkoje komerciniuose produktuose jie debiutuos tik kitąmet. Lygiagrečiai ruošiamasi Wayne kartos Tegra procesorių anonsui. Šie taip pat pasirodys 2013 m. ir leis mėgautis žymiai didesniu produktyvumo lygiu, nei tą gali pasiūlyti Tegra 3.

Modemų integracija į procesorius leis NVIDIA sustiprinti savo pozicijas išmaniųjų telefonų rinkoje. Tegra verslas, jei tikėti kompanijos vadovo žodžiais, kasmet turi galimybę augti maždaug 50%. Pirmieji telefonai su Grey kartos procesoriais turėtų pasirodyti JAV rinkoje. Būtent pasiruošimas šių procesorių anonsui ir padidino praėjusio ketvirčio išlaidas, susijusias su moksliniais tyrimais bei inžinerine veikla. Kai kurie šaltiniai teigia, jog procesoriai Wayne, dar žinomi kaip Tegra 4, bus pademonstruoti sausio mėnesį įvyksiančioje parodoje CES 2013 (Las Vegasas, JAV).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos