Ateityje telefonus įkrausime juos purtydami arba rašydami SMS


Labai svarbaus pokalbio metu išsikrovė telefono baterija? Teks purtyti

Su situacija, kai reikia paskambinti, o telefono baterija ėmė ir išsikrovė, susidūrė ne vienas iš mūsų. Žinoma, galima nešiotis su savimi antrą bateriją arba antrą telefoną, tačiau visa tai reikia įsigyti, o vėliau taip pat nepamiršti pakrauti. Vis tik mokslininkai iš Virdžinijos technologinio universiteto sugalvojo kai ką geriau.

Į telefoną buvo integruotas pakrovėjas, kuris leidžia įkrauti akumuliatorių vien spaudžiant pirštais mygtukus, kalbant mobiliu įrenginiu arba tiesiog jį purtant. Mokslininkai tam tikslui panaudojo cinko oksidą, kuris gerai žinomas kaip pjezoelektrikas.

Ši medžiaga buvo veikiama 100 decibelų garso bangų, o tai leido gauti elektros srovę su 50 mV įtampa. Visa tai siūloma tvirtinti po klaviatūros mygtukais, kad kiekvienas paspaudimas būtų perkonvertuojamas į elektros energiją.

Žinoma, toks metodas netinka pilnam telefono pakrovimui, tačiau mokslininkų teigimu, jei mobilus įrenginys bus purtomas porą minučių, jį bus galima įkrauti vienam svarbiam skambučiui. Taip pat sukurtas ir įrenginys, skirtas kasdieniam telefono įkrovimui: jo pagrindą sudaro… vėjo turbina, kuri leidžia telefono bateriją įkrauti per 45 minutes, jei vėjo greitis siekia 8 – 10 km/h.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos