Texas Instruments nutraukia procesorių planšetėms ir telefonams gamybą


Tikrai neblogomis charakteristikomis pasižymėjus TI OMAP platforma lekia į istorijos sąvartyną…

Dar visai neseniai kompanija Texas Instruments pasakojo apie savo planus padidinti savo produktų su ARM architektūra asortimentą, tačiau tarsi perkūnas iš giedro dangaus mus pasiekė žinia, kad kompanija nutraukia savo dvi populiariausias verslo kryptis – SoC (System-on-Chip) mikroschemų OMAP, skirtų planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams – gamybą.

Kompanijos pranešime spaudai teigiama, kad kartu bus atleista ir 1700 darbuotojų, o visos pajėgos bus nukreiptos iš bevielių įrenginių rinkos į integruojamų sprendimų su ilgu tarnavimo laiku sritį.

Dar rugsėjo mėnesį Texas Instruments vadovybė ėmė kalbėti apie baisią konkurenciją mobilių produktų rinkoje, nors šis SoC mikroschemų gamintojas gana sėkmingai aptarnauja tokius planšečių ir išmaniųjų telefonų gamintojus, kaip Samsung, Huawei, Amazon, Barnes & Noble, Motorola ir Sony. Matyt, apsisprendimą lėmė šių metų III ketvirtis, kuris kompanijos pajamas iš mobilaus sektoriaus sumažino per pusę, o kartu užfiksuoti $53 mln. grynųjų nuostolių. Reikia pažymėti, kad kartu su šia žinia buvo paneigtas gandas dėl Texas Instruments mobilių procesorių verslo pardavimo kompanijai Amazon. Kaip žinia, šios planšetiniai kompiuteriai naudoja būtent TI OMAP sistemas, taigi bus labai įdomu pažiūrėti, kokius procesorius gaus būsimi Kindle Fire.

Teigiama, jog po įvykdytos restruktūrizacijos kompanija Texas Instruments per metus sutaupys apie $450 mln., pradedant nuo 2013 m. pabaigos. Daugiausia bus sutaupyta, sumažėjus darbuotojų atlyginimų fondui. Antra vertus, vienkartinės kompensacijos atleistiems darbuotojams iš kompanijos pareikalaus $325 mln., o tai neigiamai įtakos ir IV ketvirtį.

Panašu, jog dabar bus lengviau ne tik didiesiems mobilių aparatinių platformų su ARM architektūra gamintojams, tokiems kaip Qualcomm ar Samsung, tačiau galės pasireikšti ir Tegra invaziją planuojanti nVidia ar netgi Kinijos kompanijos, tokios kaip MTK ar RockChip.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos