Intel Thunderbolt sąsajos plėtra – tarsi maratonas pelkėje


Intel Thunderbolt – viskas lyg ir puikiai, tačiau kaina…

Kontrolerių su Thunderbolt sąsaja gamintojų spektras, nors ir labai sunkiai, po truputį plečiasi. Kompanija ASMedia (kompiuterio gamintojo ASUSTek Computer padalinys), pavyzdžiui, ketina užsiimti atitinkamos produkcijos plėtra 2013 m.

Vis tik resursas DigiTimes, remdamasis industriniais šaltiniais ir komponentų gamintojų nuomone, teigia, jog Thunderbolt skvarbos lygis nešiojamų kompiuterių ir motininių plokščių segmente vargu ar viršis dabartinius 10%. Labai didelė tokių kontrolerių kaina bei labai menka tokios sąsajos paklausa yra esminės priežastys, kodėl Thunderbolt nėra populiari. Situacija labai apsunkina ir tas faktas, jog dėl makroekonominės situacijos ir mobilių įrenginių invazijos nuolat mažėja asmeninių kompiuterių pardavimai.

Thunderbolt kontrolerio kaina šiuo metu siekia $20, tuo tarpu USB 3.0 kontroleriai komponentų ir kompiuterių gamintojams atsieina vos $0,5-0,8. Ar dar reikia aiškinti, kodėl Thunderbolt sąsajos yra tik brangių nešiojamų kompiuterių ir motininių plokščių prerogatyva? Ši sąsaja aktyviai naudojama tik kompanijos Apple, kuri ir padėjo kompanijai Intel kurti greitaeigę sąsają. Ekspertų teigimu, jei Thunderbolt kontrolerių kainos nesumažės iki 2014 m., kalbėti apie šios sąsajos perspektyvas bus galima kalbėti tik prognozių lygmenyje.

Priminsime, jog be ASMedia atitinkamų kontrolerių gamyba užsiima ir kompanija Marvell. Tiesa, dėl minėtų priežasčių šios produkcijos tiekimo apimtys yra labai ir labai kuklios, tad artimiausiu metu įtakoti situaciją rinkoje vargu, ar pavyks. Juo labiau, Thunderbolt plėtotojams reikėtų prisiminti pamokančią istoriją su Firewire sąsaja, kuriai taip pat buvo piešiamos puikios perspektyvos, tačiau realijos pasirodė visai kitokios.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Manau Thunderbolt tėra Intel kaprizas ar bandymas į rinką įvesti produktą iš kurio vėliau galima pinigautis nieko nedarant per licenzinius mokesčius. Deja manau nepavyks, nes USB tikrai nepalieka šansų.


Kitos kategorijos naujienos