TSMC gali imtis Apple užsakymų jau 2013 metais


TSMC vadovui Morris Chang galvos skausmo dabar tikrai užtenka

Jau kelerius metus diskutuojama apie tai, jog kompanija Apple kažkada atsisakys Samsung kaip „obuolinių“ procesorių gamintojo paslaugų. Ir viso to priežastys yra ne tik kelerius metus besitęsiantis konfliktas tarp abiejų kompanijų, tačiau ir pačios Apple noras patenkinti vis didėjantį poreikį jos produkcija. Kompanijos TSMC vadovybė jau buvo gana aiškiai užsiminusi, kad didelių užsakovų poreikiams tenkinti yra pasiruošusi statyti netgi atskiras gamyklas, nors tuomet Apple vardas ir nebuvo paminėtas. Vis tik ekspertai teigia, jog kompanija iš Kupertino jau ruošiasi dalį užsakymų perduoti taivaniečiams.

Resursas DigiTimes praneša, jog TSMC būsimo užsakovo Apple poreikius galėtų pradėti tenkinti jau 2013 m. Vis tik išlieka viena nedidelė problema: netgi dabar esančių TSMC gamybinių pajėgumų neužtenka, kad būtų patenkinti visų dabartinių klientų norai gauti pakankamą 28 nm mikroschemų kiekį. Užtenka prisiminti, kaip nuo 28 nm procesorių deficito kentėjo kompanijos Qualcomm ir nVidia (pirmoji netgi grasinosi statyti savo gamyklą, o antroji skundėsi visuomet, kai tik ją pakalbindavo žurnalistai). Aišku, dabar situacija pagerėjo, tačiau Apple nėra eilinis užsakovas: ekspertų teigimu, kompanijai iš Kupertino reikėtų maždaug 200 mln. procesorių kasmet, o tai yra milžiniški kiekiai.

Aišku, migracija į TSMC gamyklas nebus staigi, viskas vyks palaipsniui, taigi taivaniečiai tikrai turės laiko pasiruošti (jei reikės, net pastatyti atskirą gamyklą). Antra vertus, daryti tokius brangiai kainuojančius žingsnius dėl vienintelio užsakovo – labai rizikingas ėjimas, kadangi netgi Apple negali garantuoti, kad jos procesorių paklausa išliks didelė ilgus metus, tuo tarpu investicijos į gamyklą atsiperka tikrai ne per kelis ketvirčius.

Šiuo metu kompanija Samsung tikrai neblogai uždirba iš Apple užsakymų: šiemet korėjiečių pagamintų mikroschemų pardavimai turėtų išaugti maždaug 54% (2011 m. pardavimai šiame segmente augo 82%). Savo ruožtu, TSMC neturėtų užmiršti savo dabartinių klientų, kurių yra tikrai daug. Ir jeigu dar atsiras toks gigantas, kaip Apple, planuoti užsakymų paskirstymus taivaniečiams bus tikras galvos skausmas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos