Valve: pasirodžius Windows 8, Linux tampa vis gyvybingesnė


Pirmąją renginio Ubuntu Developer Summit, vykstančio Danijos sostinėje Kopenhagoje, dieną kompanijos Valve atstovas Drew Bliss savo pranešime išreiškė įsitikinimą, kad Linux tampa vis gyvybingesne Windows 8 alternatyva, kuri nuo šiol turi savo aplikacijų parduotuvę ir ėmė tolti nuo atviros platformos modelio.

Priminsime, jog praėjusį mėnesį Valve paskelbė tūkstančio beta testuotojų atranką, kurie dalyvaus Steam, skirto Linux platformai, tobulinimo procese. Pranešimo metu Drew Bliss pranešė, kad visi pakviestieji į Ubuntu Developer Summit, turintis savo paskyrą WEB platformoje Launchpad, gaus beta testavimui skirtus Steam „raktus“.

Jis taip pat pranešė, kad Steam gerai dirba operacinėje sistemoje Ubuntu, o daugelis kūrėjų yra pasiruošę pasiūlyti puikius žaidimų projektus. Valve remiasi Ubuntu, kadangi ši turi gana didelę vartotojų bazę ir geru techniniu palaikymu iš kompanijos – kūrėjos Canonical pusės, bendradarbiavimas su kuria, Valve manymu, yra labai naudingas.

Valve atstovo teigimu, šiuo metu Linux turi viską, kas būtina žaidimams: gerą OpenGL, OpenAL įvesties įrenginių ir garso serverio PulseAudio palaikymą. Kalbant apie apsaugos nuo kopijavimo technologijas, Valve šį klausimą palieka spręsti patiems žaidimų kūrėjams ir leidėjams.

Visi nauji žaidimai su Source varikliuku bus prieinami Linux. Taip pat kiek anksčiau savo Facebook puslapyje studija Croteam pranešė, jog greitu metu prasidės trijų žaidimų beta testavimas: jos nuosavas Serious Sam 3: BFE, o taip pat Valve projektų Portal bei Team Fortress 2. Gana keista, jog projektų sąraše nėra Left 4 Dead, kurio „migracija“ į Linux platformą vyksta jau dabar. Buvo tikėtasi, jog būtent šis žaidimas taps pirmuoju žaidimu, kurį Valve sukurs operacinei sistemai Ubuntu.

Tikslios datos, kada pasirodys galutinė Linux skirta Steam versija, nepranešama, tačiau Valve atstovo Drew Bliss teigimu, tai turėtų įvykti jau greitai. Beje, Ubuntu Developer Summit archyve galima rasti pilną Valve darbuotojo pranešimą, kurį ir siūlome pasižiūrėti:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos