Operacinei sistemai Windows 1.0 sukako 27 metai


Spalio 26 d. kompanijai Microsoft tapo didelių vilčių išsipildymo pradžia – tuomet buvo pristatyta operacinė sistema Windows 8, tačiau visai neseniai pats kompanijos prezidentas Steve Ballmer pripažino, kad su naujos platformos pardavimais sekasi ne taip, kaip norėtasi (aišku, buvo surasti ir viso to kaltininkai – OEM kompiuterių gamintojai). Turbūt šiuo metu ir viso Windows padalinio nuotaikos ne pačios geriausios, ypač po paskutinių naujienų apie Windows Phone 8 užgriuvusias problemas.

Antra vertus, kai kada tenka tiesiog pamiršti bėdas ir prisiminti gerus įvykius. Vienu iš tokių tapo vakarykštė diena, lapkričio 20-oji. Būtent tą dieną, tik jau 1985 metais, įvyko operacinės sistemos Windows 1.0 debiutas.

Microsoft Windows 1.0 tapo pirmuoju kompanijos iš Redmondo bandymu pasiūlyti vartotojams grafinę sąsają su „multitasking“ galimybe, kuri turėjo visiems laikams pakeisti žmonių bendravimą su kompiuteriu. Žinoma, operacinė sistema buvo labai paprasta, o nemažai vartotojų tuomet apie ją kalbėjo kaip apie fasadinę MS-DOS pusę (iš esmės, taip ir buvo). Antra vertus, joje pasirodė tokios naujos aplikacijos, kaip laikrodis, kalendorius, užrašų knygutė, kalkuliatorius ir kai kurios kitos.

Reikia pažymėti, jog atnaujinimas Windows 1.02 pasirodė jau po metų – 1986 m. gegužės mėnesį, ir ši operacinė sistema tapo tarptautine Windows versija. Šį pasiekimą dar labiau sutvirtino versija Windows 2.0, kuri debiutavo 1987 m. gruodžio 9 d.

4 komentarai (-ų)

 1. Kastytis parašė:

  Teko padirbėti su šia operacine sistema bet labai trumpai, kaip ir su 2.0 versija, labiau paplitusios buvo 3.1 ir 3.11 versijos. Visų operacinių sistemų instaliaciniai failai dar kažkur guli kolekcijoje …

  • guru parašė:

   tikiuosi, ant quad core sistemų pakankamai greitai suktųsi? 😀 reikės kada išbandyti, tik gaila, senesnių už win95 nebeturiu.

 2. Kastytis parašė:

  Nepavyks pasileisti, jau senokai motininės plokštės gaminamos be senos įrangos palaikymo (pabandykite suinstaliuoti kokius win 98 ar senesnę operacinę sistemą), nors kokioje nors virtualioje mašinoje manyčiau įmanoma …

  • guru parašė:

   aš kaip tik apie virtualią mašiną ir galvojau 🙂 reikės pasižaist, sugrįžt atgal į ateitį


Kitos kategorijos naujienos