Windows 8 vartotojų Office 2010 vis dar prašo paspausti Start mygtuką


Bet kuris vartotojas, kuris bent kažkiek naudojosi operacine sistema Windows 8, turėjo pastebėti vieną iš esminių pokyčių – nėra Start mygtuko, kuris mus lydėjo dar nuo Windows 95 laikų. Likimo ironija, tačiau kai kurie (ir visai ne per seniausi) Microsoft produktai vis dar galvoja, kad jokių pokyčių šioje srityje nebuvo.

Kaip žinia, šiuo metu Windows 8 naudoja Metro aplinką su „gyvomis plytelėmis“, iš kurių galima persijungti prie labiau įprasto darbastalio, tačiau biuro programų paketas Office 2010 po diegimo rekomenduoja vartotojams pasinaudoti Start meniu, kad būtų paleisti kuri nors biuro programa (Word, Excel ir t.t.).

Tokiu būdu, integruotas į Office 2010 vedlys gali priversti paprakaituoti visiškai nepatyrusius vartotojus. Biuro programų paketas buvo išleistas dar prieš Windows 8 pasirodymą ir neatsižvelgia į kardinalius vartotojo grafinės aplinkos pakeitimus. Tokiu būdu, kai kurie ekspertai jau dabar juokaudami teigia, kad prie pokyčių reikės priprasti visiems, net ir Microsoft.

Antra vertus, iki naujos operacinės sistemos reikalavimus atitinkančio Office 2013 debiuto liko vos keletas mėnesių. Šiuo metu kompiuterių gamintojams jau prieinama RTM versija, tuo tarpu planšetinių kompiuterių Surface RT savininkai jau dabar gali pasigirti, kad kartu su Windows RT gauna ir biuro programų paketą Office 2013 RT.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos