2013 m. pasirodys 2.5” formato 650 GB talpos magnetinės plokštelės


Likusi nuošalyje nuo kietų diskų rinkos konsolidacijos, japonų kompanija Showa Denko užima 31% magnetinių plokštelių rinkos – vieno iš svarbiausių bet kurio kaupiklio komponentų, kuris naudoja magnetinį duomenų įrašymo principą. Šiuo metu informacijos apimtis, kurią galima įrašyti į vieną 2,5“ dydžio plokštelę, sudaro 500 GB, tačiau jau 2013 m. kompanija Showa Denko žada eilinį žingsnį į priekį, didinant duomenų įrašymo tankį.

Septintoji magnetinių plokštelių karta pasieks 650 GB. Tai leis proporcingai padidinti ir atitinkamų 2,5“ formato sprendimų talpą. Reikia pripažinti, kad duomenų įrašymo tankio augimo apimtys sumažėjo iki 20% per metus, o prielaidų tokio proceso greitėjimui nėra, kadangi varžovų kiekio mažėjimas progreso tikrai neskatina. Resurso CDRinfo teigimu, kompanija Showa Denko planuoja nesustoti ties savo naujuoju pasiekimu, tačiau kitąmet tikėtis dar didesnės talpos nei 650 GB magnetinių plokštelių neverta. Priminsime, kad Showa Denko produkciją naudoja visi trys didžiausi kietų diskų gamintojai.

Japonų magnetinių plokštelių gamintojo teigimu, 2013 m. kietų diskų pardavimų apimtys išliks tos pačios. Planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų populiarumas kartu su pasaulinės ekonomikos nestabilumu nuolat mažina kompiuterių su kietais diskais paklausą. Vis tik jei pasaulinė ekonomika stabilizuosis, atitinkama industrijos šaka gali vėl pradėti augti maždaug 3% – 5% kasmet, o augimą daugiausia lems paklausa iš „debesų“ duomenų saugyklų gamintojų pusės.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos