2013 m. Samsung gali užimti 40% išmaniųjų telefonų rinkos


Dar nueinančiais 2012 metais P. Korėjos gigantui Samsung Electronics pavyko aplenkti savo seną varžovą Nokia paprastų mobilių telefonų rinkoje – dabar korėjiečiams tenka 29% rinkos. Išmaniųjų telefonų segmente Samsung pozicijas ne ką prastesnės – 28%. Tačiau šaltiniai teigia, kad 2013 m. Samsung dar labiau padidins savo rinkos dalį, ir to neslepia pati kompanijos vadovybė.

Galaxy S III debiutas - viešas, tačiau kūrimas - itin slaptas (Vijay Kumar Joshi nuotrauka)

Išmaniojo telefono Galaxy S III premjeros akimirka (Vijay Kumar Joshi nuotrauka)

Korėjiečių elektronikos gigantas ketina realizuoti apie 500 mln. mobilių telefonų, iš kurių net 350 mln. bus išmanieji. Palyginimui, prognozuojama 2013 m. išmaniųjų telefonų rinkos apimtis sudarys apie 860-900 mln. vienetų. Tai reiškia, kad Samsung dalis „protingų“ mobilių įrenginių rinkoje gali padidėti iki 40%, jei tik išsipildys visos optimistiškiausios prognozės.

Reikia pripažinti, kad Samsung puolimas prieš konkurentus vyksta absoliučiai visuose kainų segmentuose: paradui vadovauja išmanieji telefonai – flagmanai, tuo tarpu pigesni modeliai savo populiarumą įgauna dėl brangesnių įrenginių sukurtos prekinio ženklo teigiamo įvaizdžio. Visuotinį puolimą konkurentai bando atremti labai įvairiai: vieni optimizuoja (reikia suprasti, mažina) produkcijos asortimentą (RIM, HTC, Nokia, Motorola, LG), tuo tarpu kiti bando asortimentą plėsti (Lenovo, Huawei, ZTE, Sony). Vis tik pozicijas išlaikyti pavyks ne visiems – netgi tai pačiai Apple, kurios išmaniuosius telefonus iPhone iki šiol vartotojai perka kaip karštus pyragėlius, savo dalį „protingų“ įrenginių segmente pavyksta didinti savo rinkos dalį ne taip sparčiai, kaip anksčiau.

2 komentarai (-ų)

  1. Elnias parašė:

    Neįtikėtini rezultatai, o dar ankščiau tyčiodavosi, kad pradėjo telefonus gaminti Samsungas 🙂

  2. Žilvinas parašė:

    Šaunuoliai Samsung. Girdėjau, kad jų planas tapti didžiausiais rinkos žaidėjais europoje (visų gaminių ką jie gamina) iki 2020 m.
    Geri ir samsungo telefonai, vis dar turiu veikiantį Samsung C100 pirktą prieš 10 metų. 🙂


Kitos kategorijos naujienos