2013-ųjų „Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai – galimybė būti pastebėtam


  • Galutinė darbų pateikimo atvirose kategorijose mėgėjams ir entuziastams data yra 2013 m. sausio 4 d.
  • Profesionalams, kurie galės varžytis net 15-oje skirtingų kategorijų, galutinis darbų pateikimo terminas yra 2013 m. sausio 9 d.

2012 m. gruodžio 5 d.

„Sony“ pasauliniai fotografijos apdovanojimai – tai galimybė pelnyti dėmesį ir pripažinimą visame pasaulyje. Profesionalūs fotografai ir fotografijos mėgėjai dar turi mėnesį laiko pateikti geriausius savo šių metų darbus į vieną prestižiškiausių fotografijos konkursų.

2013-ųjų „Sony“ pasaulinius fotografijos apdovanojimus rengia Pasaulio fotografijos organizacija (angl. World Photography Organization, WPO). Konkursui savo darbus pateikę profesionalai varžysis dėl 2013-ųjų profesionalaus fotografo titulo („L’Iris d’Or/Sony World Photography Awards Professional Photographer of the Year 2013“) ir 25000 JAV dolerių piniginio prizo. Mėgėjų kategorijoje darbus pateikę fotografai varžysis dėl 2013-ųjų fotografo be ribų titulo („Open Photographer of the Year 2013“) ir 5000 JAV dolerių piniginio prizo. Visų kategorijų laimėtojams taip pat bus įteikta naujausia „Sony“ fototechnika.

Britų fotografų duetas, pasivadinęs pseudonimu „Palmer + Pawel“, kuris tapo vienos konkurso kategorijų laureatais praėjusiais metais, teigė: „Apdovanojimai suteikia galimybę pasiekti gerokai platesnę auditoriją, jie atveria duris ir leidžia pasinaudoti palankiomis aplinkybėmis, kurios kitu atveju nebūtų pasiekiamos. Laimėjimas profesionaliojo sporto kategorijoje mums ne tik leido pelnyti daugiau dėmesio, bet ir gauti finansavimą mūsų projektui „San Paulo naktys“. Pirmą seriją nuotraukų padarėme šiame mieste viešėdami „Sony Brazil“ kvietimu“.

Argentiniečių fotografė Irina Werning palaikymą, kurį suteikia Pasaulio fotografijos organizacija jos apdovanojimų laimėtojams, vertino kaip „neįkainojamą“. Nugalėjusi šiųmečiuose apdovanojimuose, I.Werning lapkričio mėnesį praleido keliaudama po Lotynų Amerikos šalis, o tokią galimybę jai suteikė „Sony Latin America“ ir WPO. Pristatydami savo darbų parodą, I. Werning vedė pamokas ir padarė naujų nuotraukų savo darbų serijai „Atgal į ateitį“. Šios serijos darbai jai padėjo pelnyti 2012-ųjų profesionalios portretinės fotografijos kategorijos laurus.

Visi laimėjusieji ir į finalą patekę būsimų apdovanojimų fotografai galės pristatyti savo darbus parodoje, kuri 2013 m. balandžio-gegužės mėn. bus surengta vienoje istorinių Londono vietų, šiandieniniame kultūriniame ir meno centre „Somerset House“. Jų darbai taip pat bus patalpinti WPO svetainėje, o visų laimėtojų ir kitų atrinktų fotografų nuotraukos bus įtrauktos į „Sony“ pasauliniams fotografijos apdovanojimams specialiai išleistą knygą.

Galutinė darbų pateikimo atvirose kategorijose mėgėjams ir entuziastams data yra 2013 m. sausio 4 d. Profesionalams, kurie galės varžytis net 15-oje skirtingų kategorijų, galutinis darbų pateikimo terminas yra 2013 m. sausio 9 d. Visus darbus konkursui galima pateikti nemokamai per svetainę www.worldphoto.org.

Konkurso komisijai, kuri vertins profesionalų darbus, vadovaus garsi JAV fotografė ir naujoji Magnum fondo vadovė Catherine Chermayeff. Atrinktų fotografų darbų sąrašas bus paskelbtas 2013 m. vasario 5 d. Atvirų kategorijų nugalėtojai skelbiami 2012 m. kovo 19-ąją, o apdovanojimų ceremonija įvyks balandžio 25 d.

Daugiau informacijos apie „Sony“ pasaulinius fotografijos apdovanojimu ir WPO galima rasti adresu www.worldphoto.org.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją:

Pasaulinius fotografijos apdovanojimus 2007 m. įsteigė Pasaulio fotografijos organizacija (WPO), juos remia bendrovė „Sony“. WPO skatina profesionaliąją, mėgėjų ir studentų fotografiją užtikrindama globalią platformą fotografijos sektoriui bendrauti, bendradarbiauti ir atskleisti naujausias žiniasklaidos, meno ir komercinės fotografijos tendencijas. Per įvairias iniciatyvas ir programas visame pasaulyje organizacija įtraukia kiekvieną fotografą į komercines, kultūrines ir edukacines veiklas įvairiuose rinkos sektoriuose, taip pat suteikia galimybę kultūrinėje veikloje dalyvauti ir visuomenei. Šiuo metu WPO programų spektras apima tokias programas kaip „World Photography Student Focus Competition“, tarptautinius „World Photo“ festivalius ir renginius, „World Photography Focus Programme“.

Apie „Sony“

„Sony“ yra viena pirmaujančių vartotojų prekės ženklų pasaulyje ir, siūlydama mėgautis integruota pramogine patirtimi per savo elektronikos prietaisus, mobiliojo ryšio įrenginius, muzikos ir vaizdo turinį, žaidimus bei „Sony Entertainment Network“, bendrovė užima išskirtinę poziciją rinkoje. „Sony“ yra vertinama dėl tiek paprastiems vartotojams, tiek profesionalams skirtų audio ir video produktų, tokių, kaip „BRAVIA“ didelės raiškos HD televizoriai, „Cyber-shot“ skaitmeniniai fotoaparatai, „Handycam“ filmavimo kameros, „α“ (alfa) skaitmeniniai SLR fotoaparatai, „Xperia Tablet“ planšetiniai kompiuteriai ir „Walkman“ MP3 grotuvai, taip pat „VAIO“ asmeniniai kompiuteriai ir trimačio vaizdo didelės raiškos profesionali TV transliacijų įranga.

Daugiau informacijos apie „Sony Europe“ galima rasti čia: www.sony-europe.com ir www.sony.lt. Daugiau informacijos apie „Sony Corporation“ pateikiama čia: www.sony.net.

„Sony“, „WALKMAN“, „VAIO“, „Cyber-shot“, „Handycam“, „α“, „BRAVIA“ ir „Xperia“ yra registruoti prekės ženklai arba prekės ženklai, priklausantys „Sony Corporation“. Visi kiti prekės ženklai ar registruoti prekės ženklai priklauso jų teisėtiems savininkams.

DėmesioTai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jo jame esančios informacijos tikslumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos