80% Intel Broadwell procesorių TDP bus ne didesnis nei 15 W


Kol vieni Intel partneriai bando nuraminti tradicinių stacionarių kompiuterių vartotojus, kad su Broadwell kartos procesorių pasirodymu taip vadinama „PC era“ nesibaigs, kiti šaltiniai bando įtikinti, kad procesorių giganto politika pasikeis ir pasikeis kardinaliai.

Intel jau turi 14 nm Broadwell procesorių inžinerinių egzempliorių

Intel jau turi 14 nm Broadwell procesorių inžinerinių egzempliorių

Naujame straipsnyje japonų žurnalistai pažymi, jog su naujų kartų Haswell/Broadwell mobilių procesorių pasirodymu, Intel juos suskirstys į keturis pogrupius:

  • H serija (BGA) -> TDP = 35/55W;
  • M serija (PGA) -> TDP = 35/55W;
  • U serija (BGA) -> TDP = 15W;
  • Y serija (BGA) -> TDP mažiau nei 10W.

Taip pat tikimasi, kad 2013 m. II ketvirtyje pasirodysiantys 4 branduolių Haswell procesoriai pasižymės 35, 45, 47, 57, 65 ir 84 W TDP lygiais. Konstrukcijoje bus naudojami LGA, PGA ir BGA lizdai. Dviejų branduolių Haswell su 35, 37 ir 54 W TDP vartotojus pasieks tik 2013 m. IV ketvirtyje. Beje, III ketvirtyje pasirodys ir procesoriai su BGA lizdu bei 13,5 ir 15 W TDP – tokie sprendimai bus įlituojami tiesiai į motininę plokštę.

Jei Haswell mikroarchitektūros atveju U ir Y serijos procesoriai (su 15 W ar mažesniu TDP) sudarys 50% visų procesorių, tai su Broadwell pasirodymu 2014 m. šis rodiklis pasieks 80%, o U serija gali būti tiesiog panaikinta kaip nereikšminga. Kitais žodžiais tariant, tik 20% Broadwell procesorių turės TDP, didesnį nei 15 W. Tačiau ir tai dar ne viskas. Su Broadwell sprendimais pasirodys procesoriai, priklausantys Y serijai, kurių TDP neviršys 5 W. Tiesa, čia kalbama tik apie mobilų segmentą, tuo tarpu stacionariame segmente tuos galės pasinaudoti nebent kompiuterių entuziastai.

Tikimasi, kad M serijos Broadwell anonsas įvyks 2014 m. I ketvirčio pabaigoje. Y serija pasirodys dar po 3 mėnesių, tuo tarpu H serija debiutuos greičiausiai tik praėjus pusmečiui po M serijos sprendimų pasirodymo. Kaip tuo metu klostysis situacija su stacionariais Intel procesoriais, pasakyti sunku, tačiau akivaizdu, kad procesorių gigantas pagrindine savo veiklos kryptimi dabar laikys būtent mobilų segmentą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos