Amazon patentuoja išmaniesiems telefonams skirtą saugos pagalvę


Mobilūs įrenginiai dažnai pasmerkti tokiems pavojams, kaip kritimas ar kitam nepageidaujamam mechaniniam žalojimui. Turėdami tai omenyje, gamintojai jau seniai bando naudoti tokius komponentus, kurie pasižymi atsparumu panašiam poveikiui. Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranai gauna specialius stiklus bei jiems skirtą dangą, naudojami NAND Flash atminties mikroschemos, skirtos duomenims saugoti, be to, mažinant matmenis ir didinant spartą, bandoma kovoti ir su vibracija. Ekspertų teigimu, vienas iš trijų mobilių telefonų per pirmus jo eksploatavimo metus vienaip arba kitaip mechaniškai pažeidžiamas.

JAV Patentų ir prekinių ženklų agentūros (USPTO) puslapyje jau užregistruotas išradimas, kurio paraiška buvo paduota dar 2011 m. vasarą. Pasirodo, kompanija Amazon siūlo apsaugoti mobilius įrenginius nuo žalingų kritimo pasekmių, naudojant savotišką saugos pagalvių analogą, kuris „gesina“ smūgio energiją. Panašios sistemos, beje, naudojamos sunkiosios technikos desanto metu, taip pat kosminėse kapsulėse, taigi šią idėją sunku pavadinti nauja.

Prie šio išradimo, jei tikėti patento aprašymu, prisidėjo pats Jeff Bezos – dabartinis kompanijos Amazon vadovas. Reikia pastebėti, kad Amazon siūlo gana lojalias jos mobilių įrenginių garantinio aptarnavimo sąlygas. Pavyzdžiui, el. knygų skaityklių Kindle ekranų mechaninis pažeidimas laikomas garantiniu atveju, o Amazon netgi atsiunčia įrenginį savo sąskaita. Akivaizdu, jog kompanija stengiasi minimizuoti net ir tokius mechaninius pažeidimus, o tai įrodo patente pateiktas aprašymas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos