AMD apkaltino Intel veidmainiaujant mikroserverių rinkos atžvilgiu


Vakar kompanija Intel ryžosi oficialiai pristatyti serveriams skirtus Atom (Centerton) procesorius, kurie pirmiausia turėtų būti naudojami mikroserveriuose. Kaip visada, atidi publika surado, prie ko prikibti. Visų pirma, tik vienas iš pristatytų procesorių turi 6 W TDP. Atitinkamai, $54 kaina būdinga tik jauniausiam modeliui. Antra, dabartiniai Atom (Centerton) procesoriai naudoja „seną“ 32 nm technologinį procesą, tuo tarpu 22 nm jie įsisavins tik kitais metais.

intel_atom_servers_roadmap_til_14nm

Kaip teigia resursas Bright Side Of News, kompanijos AMD atstovai nusprendė pabaksnoti pirštais konkurentą Intel dėl „dvigubų standartų“, kurie naudojami ekonomiškų Atom procesorių ekspansijos į serverių segmentą eigoje. Šiuo metu AMD priklausanti kompanija SeaMicro jau keletą metų specializuojasi serverių su Atom procesoriais kūrime. Iki šiol Intel šiai kompanijai ne tik nepadėdavo, tačiau netgi trukdydavo. Dar prieš kelerius metus Intel turėjo Atom procesorių su 64 bitų instrukcijų palaikymu, kuriuos buvo galima naudoti serverius, tačiau kompanijai SeaMicro jų pasiūlyti neskubėjo.

Dar daugiau, kompanijos AMD teigimu, tikrai ilgą laiko tarpą Intel tvirtino, jog mikroserverių segmentas neišaugs virš 10% rinkos ribų. Tuo tarpu savo Atom (Centerton) jį bandys realizuoti su akivaizdžiu noru į daug didesnę rinkos dalį. Pati AMD šiuo atveju bandys bendradarbiauti su ARM. Antra vertus, AMD kol kas gamina SeaMicro serverius, kurių pagrindą sudaro Atom ir Xeon procesoriai, todėl šiuo metu kalbėti apie staigų kurso pakeitimą netenka.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    AMD visai blogai. Kaltimai, kad konkurentas nepadeda jiems biznio daryti, rodo, kad jie jau ir mąstyti nesivargina.


Kitos kategorijos naujienos