Rory Read: kompanija AMD liks ištikima x86 architektūrai


Kompanija AMD šiemet tapo hibridinių  kompiuterinių skaičiavimų fondo kūrėja. Kaip žinia, ši organizacija siekia, kad vienoje mikroschemoje susidraugautų skirtingos architektūros. Be to, yra nemažai duomenų (tame tarpe patvirtintų ir oficialiai), kad susidraugaus ir su ARM mikroarchitektūra, kuri apsigyvens serveriniuose procesoriuose Opteron. Antra vertus, AMD vadovas Rory Read jau spėjo patikinti visuomenę, kad x86 architektūra jo kompanijai išliks prioritetine artimiausius dešimt metų. Akivaizdu, jog taip bandoma išsklaidyti gandus apie x86 procesorių atsisakymą ir prisijungimą prie ARM stovyklos.

AMD vykdomasis direktorius Rory Read neketina visiškai pereiti į ARM stovyklą

Žinoma, nereikia tikėtis, kad mobilių įrenginių vis didėjantis spaudimas staigiai privers nuo scenos pasitraukti ne vieną dešimtmetį dominuojančią architektūrą. Galima priminti, jog x86 suderinami sprendimai savo laiku išstūmė ne vieną konkurentą ir taip pat dominuojančia mikroarchitektūra tiek serverių, tiek ir asmeninių kompiuterių segmentuose. Didelis produktyvumo lygis už sąlyginai nedidelę kaina tapo didžiausiu pranašumu. Taip pat sukurta ekosistema (tame tarpe ir programinės įrangos srityje) neleidžia kalbėti apie lengvą parėjimo prie konkuruojančių architektūrų procesą.

Vis tik kad tai įmanoma, rodo kad ir tos pačios Apple pavyzdys: pastaroji savo laiku sugebėjo pakeisti IBM PowerPC procesorius į gaminamus Intel, o dabar dominuoja planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų rinkoje su ARM architektūra. Dabar laikai po truputį keičiasi: x86 architektūros sprendimų produktyvumo lygis yra toks didelis, kad dažnai yra perteklinis, kalbant apie vartotojų rinką, tuo tarpu mobilumas reikalauja kuo mažesnio energijos suvartojimo lygio.

Reikia tikėtis, kad ištikimybė x86 architektūrai leis AMD sukurti tikrai vertas dėmesio mikroschemas (dabar labai daug tikimasi iš būsimų Steamroller sprendimų, kurių debiutas, deja, nukeltas į 2014 m.), kurie leistų išlaikyti konkurenciją produktyvių procesorių segmente. Štai visai neseniai analitikai, kurie išstudijavo neseniai apie atsistatydinimą paskelbusio Paul Otellini valdymo laikotarpį, padarė išvadą, jog Intel finansiniai rekordai buvo nulemti ne dėl pardavimų apimčių, tačiau dėl didelių procesorių kainų. Kitais metais gausiantis naują prezidentą procesorių gigantas tikrai nenorės išsižadėti galimybės užsidirbti iš didelio pasirinkimo neturinčių vartotojų, jei tik AMD nuspręs pasiduoti konkurencinėje kovoje. Juo labiau, kad reiklių vartotojų, norinčių galingų sistemų, tikrai bus, nepaisant nuolat progresuojančios ARM architektūros.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos