AMD Radeon HD 8000 užsilaikys iki 2013 m. II ketvirčio


Ankstesni gandai apie AMD planus vaizdo plokščių segmente teigė, kad nauji grafiniai adapteriai turėtų būti anonsuoti šių metų pabaigoje, kaip tai įvyko su Southern Islands atstovais Radeon HD 7970 ir Radeon HD 7950. Dabar, iki metų pabaigos likus vos vienam mėnesiui, akivaizdžiai jaučiasi informacijos trūkumas apie naujos kartos Radeon HD 8000 atstovus.

Kadangi AMD nėra ta kompanija, kuri savo būsimų produktų paslaptis saugotų kaip savo akies vyzdį (to nesiseka padaryti net galingajai Apple), ar tai reiškia, kad AMD Sea Islands grafinių adapterių nepamatysime anksčiau nei 2013 m.?

Į šį klausimą, nurodydamas gerai informuotos šaltinius, pabandė atsakyti resursas Fudzilla. Teigiama, Radeon HD 8000 serijos debiutas įvyks ne anksčiau, kaip 2013 m. II ketvirtyje. Jei tai tiesa, visiškai neaišku, kodėl AMD bando atsitverti tylos siena ir laukti, nors anksčiau gandai apie Sea Islands vaizdo plokštes buvo žymiai optimistiškesni. Tiesa, greičiausiai bus susidurta su ne itin gera tradicija, kai tenka kalbėti apie vėlavimą: iš pradžių buvo minimas 2012 m. III ketvirtis, paskui planai perstumti į IV ketvirtį, dabar kalbama apie 2013 m. I ar net II ketvirtį.

Tradicinis vėlavimas AMD atveju dažniausiai reiškia tam tikrų technologinių problemų egzistavimu arba vadovybės nepasitenkinimu naujų produktų spartos lygiu. Tokiu būdu, galima spėti, kad Sea Islands vėlavimu galima kaltinti būtent norą atlikti tam tikrus technologinius pakeitimus GPU gamybos procese. Tai būtų logiška, jei tikėti anksčiau išreikštu optimizmu, jog Radeon HD 8000 serijos atstovai bus spartesni už dabartinius Radeon HD 7000 modelius, nors išsaugos tą patį TDP lygį, o technologinis procesas taip pat nesikeis (išliks tie patys TSMC naudojami 28 nm).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos