Android 4.2 kenkėjų skeneris aptinka tik 15% virusų


Kompanija Google į savo naujausią mobilios operacinės sistemos Android 4.2 versiją yra įdiegusi specialų instrumentą, kuris skenuoja parsiunčiamas aplikacijas ir tikrina, ar jose nėra kenkėjiško kodo. Vis tik tokia priemonė pasirodė neefektyvi: Šiaurės Karolinos universiteto (JAV) mokslininkai išsiaiškino, kad skeneris šiuo metu geba atpažinti tik 15% virusų.

Tyrimų metu darbo grupės vadovas Xuxian Jiang teigia, kad į neseniai pasirodžiusių planšetinį kompiuterį Google Nexus 10 buvo įdiegta 10 1260 virusų, skirtų Android sistemai. Pasirodė, kad tik sistema sugebėjo apsaugoti tik nuo 193 – tai yra tik 15,32% visų kenkėjų.

Tyrėjai taip pat aptiko, kad savo produktyvumo lygiu įgimtas Android kenkėjiško kodo skeneris nusileidžia tokioms mobilioms antivirusinėms, kaip Avast, Kaspersky ir Symantec. Be viso kito, šios trijulės surastų kenkėjiškų programų procentas svyravo nuo 51% iki 100%, o dar kartą parodo, kad į Android įdiegtas Google Play saugumo modulis absoliučioje daugumoje atvejų yra neveiksmingas.

Antra vertus, Xuxian Jiang pavyko išsiaiškinti, kad VirusTotal, kuris neseniai buvo įsigytas kompanijos Google, puikiai susitvarko su virusų paieška. Tokiu būdu, paieškos gigantas gali jau gana greitai atnaujinti savo Android skenerį, tikrai smarkiai padidindama jo efektyvumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos