Apple planuoja dalį kompiuterių Mac gamybos perkelti į JAV


Korporacijos Apple generalinis direktorius Tim Cook, duodamas interviu naujienų agentūrai Bloomberg, pareiškė, kad ketina perkelti dalį kompiuterių Mac gamybos iš Azijos šalių į Jungtines Valstijas. Jo teigimu, kompanija jau senokai ruošėsi šiam žingsniui, o šio plano įgyvendinimas turėtų prasidėti jau 2013 m.

Apple prezidentas ir vykdomasis direktorius Tim Cook

Amerikiečių korporacija dalinai jau vykdo iMac kompiuterių surinkimo darbus Kalifornijos valstijos Frymonto mieste, tačiau Tim Cook mano, kad kompanija turėtų žengti žymiai svaresnį žingsnį.

Kitais metais mes ketiname perkelti dalį Mac gamybos į JAV. Mes labai ilgai dirbome prie šio plano, ir jis labai arti, kad būtų įgyvendintas. Mūsų vertinimu, perkėlimas įvyks 2013 m., ir mes tuo labai didžiuojamės. Mes galėtume tai padaryti greičiau, jei remtumėmės išskirtinai surinkimu, tačiau mūsų planai žymiai didesni. Todėl mes ketiname investuoti į šį reikalą daugiau nei 180 mln. JAV dolerių. Tai nereiškia, kad Apple užsiims viskuo pati, tačiau mes dirbsime su žmonėmis ir investuosime savo pinigus“.

Antra vertus, Tim Cook pareiškė, kad kompanija neketina perkelti visos gamybos į JAV. Viso to priežastimi, Apple vadovo teigimu, yra kvalifikuotų kadrų trūkumas. Tačiau šią problemą ir turėtų išspręsti dalinis gamybos perkėlimas.

Atsižvelgiant į Apple prezidento žodžius, kad kompanija pati neketina užsiimti gamyba, iškyla gana įdomus klausimas, kas gi taps kompanijos partneriu. Kaip žinia, Azijoje pagrindiniai gamybiniai pajėgumai sukoncentruoti kompanijos Foxconn rankose, ir visai tikėtina, kad šis kompanija taps Apple partneriu ir Jungtinėse Valstijose. Visa tai patvirtintų ir anksčiau pasirodę gandai, jog Foxconn ketina statyti gamyklą JAV teritorijoje. Aišku, Foxconn atstovai spaudai tai gana greitai suskubo paneigti, tačiau po Apple vadovo Tim Cook pareiškimo ši informacija gali ir pasitvirtinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos