Apple darbuojasi prie Google Glass analogo? Ne visai


Sprendžiant iš turimos informacijos, kompanija Apple darbuojasi prie savo Google Glass analogo; tiksliau, Google Glass yra Apple Glass Project analogas, kuriam skirta patentinė paraiška buvo pateikta 2006 m., viešai publikuota 2008 m., o pats patentas išduotas 2009 m.

Šiuolaikinis Apple Glass Project konceptas. Patentinėje paraiškoje viskas daug paprasčiau

Dabar kompanija Apple pateikė naują patentinę paraišką, kuri „praplečia ir papildo“, aprašo naujas būsimo įrenginio funkcijas. Iš pradžių kampanijos iš Kupertino projektas atrodė kaip grotuvams skirtas media aksesuaras, tačiau dabar aiškėja, kad Apple į savo naująjį kūrinį ketina integruoti vos ne visą išmanųjį telefoną!

Iš principo, Apple patente aprašomas abstraktus „nešiojamas įrenginys, skirtas informacijos atvaizdavimui“. Dokumente pažymima, jog jis gali turėtų akinių su integruotu ekranu formą, kaip opcija gali būti įdiegti garsiakalbiai (arba ausinės), apsauginis stiklas, kuris yra prieš vartotojo veidą, arba bet koks kitas ant galvos nešiojamas įrenginys su ekranu bei garsiakalbiais.

Be to, šis įrenginys turėtų gauti vieną ar kelis sensorius, kurie spręs, kokia yra vartotojo padėtis erdvėje ir, žinoma, ar įrenginys apskritai yra ant vartotojo galvos.

Jei Google Glass savo dabartiniu pavidalu yra savotiškas priedėlis prie mobilaus įrenginio, tai Apple versija yra savarankiškas mobilus prietaisas, turintis visa tai atitinkantį funkcionalumą, įskaitant balso ir vaizdo perdavimo galimybę per bevielį arba mobilųjį ryšį.

Dokumente taip pat kalbama apie tam tikrą „media turinio pristatymo mechanizmą“. Sprendžiant iš aprašymo, būsimas Apple įrenginys turės tokias funkcijas, kaip online vaizdinės medžiagos, muzikos transliavimas, bus netgi galima žaisti žaidimus.

Tokiu būdu, Apple akcentuoja media turinį, o ne papildytą realybę, kuri yra Google Glass kertiniu akmeniu. Atsižvelgiant į tai, jog ta pačia kryptimi dirba Microsoft, o taip pat kompanija Olympus, yra visos prielaidos teigti, kad artimiausiu metu mobilių įrenginių paradigma kardinaliai pasikeis, nors visa tai vėluoja jau virš dešimtmečio (žemiau pateiktas vaizdo klipas viską puikiai paaiškins):

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos