Apple patentuoja telefonams skirtų išlenktų ekranų technologiją


Išmanieji telefonai su išlenktais ekranais jau nebėra kažkas laukinio iš išprotėjusių mokslininkų laboratorijų. P. Korėjos elektronikos gigantas Samsung Electronics jau turi savo asortimente kelis panašius įrenginius – Nexus S ir Galaxy Nexus. Savo ruožtu, korporacija Apple, kuri paskutiniu metu kiek atsiliko inovacijų, esančių jos išmaniuosiuose telefonuose, srityje, nusprendė parodyti, jog šioje srityje ji taip pat turi kuo atsakyti. Pranešama, kad Apple užpatentavo panašių ekranų (teisingiau, ekranams skirtų stiklų) gamybos technologiją, o tai patvirtina įrašas USPTO puslapyje.

apple-curved-glass-patent

Remiantis patentu, išlenktiems ekranams skirti stiklai bus plonesnis ir atsparesni aplinkos poveikiui, nei dabar naudojami analogai. Tuo pačiu metu jų gamyboje nereikės naudoti pavojingų chemikalų arba sudėtingos techninės įrangos. Stiklas bus veikiamas aukštų temperatūrų ir taip įgaus reikiamą formą. Tai leis panašių stiklų gamybą ne tik paspartinti, tačiau ir mėgautis nedidele savikaina.

Ar naujasis patentas atras savo vietą naujuose Apple išmaniuosiuose telefonuose, kol kas nėra žinoma. Tačiau kad tai nėra tik eilinis patentas, puikiai parodo iPhone 5 pavyzdys, kai vartotojai ėmė skųstis susilankstančiais šio išmaniojo telefono korpusais. Jei Apple atstovai oficialiai nepripažins, kad tai yra gamyklinio broko atvejai, belieka laukti greitu metu pasirodančių serijinių modelių ne tik su susilenkiančias korpusais, tačiau ir lanksčiais ekranais.

5 komentarai (-ų)

 1. ZeroFM parašė:

  Stiklas bus veikiamas aukštų temperatūrų ir taip įgaus reikiamą formą. Achujiel koks sudėtingas technologinis procesas …

 2. Bulius parašė:

  Mane jau vemti vercia tokie idiotiski Apple patentai.Uzapvalinti kampai ar dar koks s. vadinams ju isradimu .

  • Karvė parašė:

   Vemt gal ir verčia (po švenčių ne taip ir netikėta), bet nebūtina to daryti čia. Argumentuokit prašom. Jei jau taip jums elementaru, tai gal parodykit nors vieną tokį savo išlenktą ekraną.

 3. thermal parašė:

  iš antraštės jau pagalvojau, kad lanksčius ekranus parodys, bet kai baigiau skaityt, supratau, kad paduos visus stiklapučius ir kitokius stiklą mėgstančius meistrus į teismą 🙂 ryškiai išsisemia. geriau išleistų iPhone su korpusus iš skysto metalo, su nedūžtančiu, nesibraižančiu ekranu per visą priekinę plokštumą, va tada tai būtų dar viena mini revoliucija po pirmojo iphone pasirodymo.

 4. BigR parašė:

  Perskaiciau pradzia ir is kart prisiminiau: http://faceit.lt/2012/apple-isleido-lankscius-iphone-5/


Kitos kategorijos naujienos