Apple patentuoja bevielį įkrovimo įrenginį


Prasidėjus mobilių įrenginių populiarumo bumui, bevielio baterijų įkrovimo technologijos iš laboratorijų gana sparčiai ėmė skintis kelią į serijinius produktus. Vienu iš paskutiniųjų tapo visiems gerai žinomas išmanusis telefonas Nokia Lumia 920, kuris pasitelkė bevielio krovimosi technologiją Qi. Panašu, jog į šią galimybę atkreipė dėmesį ir kompanija Apple. Pastarosios susidomėjimas jau įgavo patentinės paraiškos pavidalą, pavadintą „Bevielio maitinimo naudojimas lokalioje kompiuterinėje aplinkoje“

Paraiškoje aprašoma bevielio maitinimo perdavimo sistema, naudojant artimojo lauko (NFMR) magnetinio rezonanso technologiją. Bevielis maitinimo blokas perduoda energiją suderinamiems įrenginiams, kurie yra ne toliau kaip 1 metro atstumu. Suderinamumas pasiekiamas NFMR rezonatoriaus dėka, o jį galima įdiegti į kompiuterinę pelę, klaviatūrą, mobilųjį telefoną ar kitokį nedidelį objektą. Tokiu būdu, periferiniams įrenginiams nuosavas maitinimo įrenginys bus tiesiog nereikalingas.

Tiesa, ekspertai pažymi, jog Apple patentuojama sistema turi ir trūkumų, kadangi NFMR rezonatorius gali įtakoti netoliese esančius objektus, pavyzdžiui, plastikines korteles su magnetine juostele. Ar tikrai kompanija iš Kupertino planuoja įdiegti naujovę savo būsimuose produktuose, kol kas nėra aišku, tačiau visai tikėtina, kad patento gavimo atveju tai galėtų tapti dar vienu įrankiu, kurio dėka gali būti bandoma susidoroti su potencialiais konkurentais.

5 komentarai (-ų)

 1. Bulius parašė:

  Cha cha .Tai pries pora men sakiau , kad tai ka kiti jau naudoja ir bando idiegti i savo telefonus Apple uzpatentuos ir kitus paduos i teisma .

  • Karvė parašė:

   Galbūt dėl to, kad tai yra kažkokia specifinė technologija. Kaip vartotojui tai atrodo gal ir tas pats – krauna daiktą bevieliu būdu, tačiau technologiškai yra ne vienas būdas tai įgyvendinti, jie gali skirtis efektyvumu, panaudojimo galimybėmis, galų gale technologiniais procesais.

   Neabejoju, kad ir Nokia ar Blackberry naudojamos technologijos yra patentuotos dar prieš joms pasirodant.

   • Bulius parašė:

    Ot kaip .Na as pats supratau kad ten kazka kitaip padare bet mintis ir galutinis rezultatas tas pats.Saip laiabi kaltini Samsung koijavimu nuo Apple , bet juk S2 turi visai kitas dalis ir operacine , tik isvaizda panasi , bet ne indetiska .O juk procesorius , ekranas , operacine visai kita ir veikia visai kitaip , o matai dabar jau Apple uzstoji .Supratau tave , neverta net ginsytis , nes esi Apple puseje ir ka jie bedarys pateisinsi , o ka kiti,tai sauksi kad kopijuoja .

    • Karvė parašė:

     Nepulsiu tau aiškinti, ką Samsung ir Google nukopijavo nuo Apple, nes turinčiam akis, tai akivaizdu, o užsispyrusiam – aiškink neaiškinęs.

     Esu kritikavęs ir HTC, kai jie nukopino Nokia dizainą, ir kažkurį iš kiniškų gamintojų, kad nukopijavo Samsung Galaxy naujausią dizaino liniją (S III, Note II ir kiti).

     Taigi vėl grįžtame prie to, kad kaip Apple gina savo konkretų dizainą (aparato ir OS), taip čia, turbūt, patentuoja konkrečią technologiją, o ne bevielio krovimo funkciją bendrai. Ir tai daro neabejotinai dėl to, kad nereikėtų mokėti licenzinių išmokų altenatyvių tos pačios funkcijos technologijų patentų turėtojams, galima šią funkciją jau realizavusioms Blackberry ir Nokia.

 2. Remigijus parašė:

  Aš visiškai pritariu Karvei, gi nėra visi tokie kvaili, jei kalbant apie patentus…


Kitos kategorijos naujienos