ASUS ir Acer nutraukia netbook tipo nešiojamų kompiuterių gamybą


Netbook tipo nešiojamų kompiuterių rimtas paklausos sumažėjimas buvo matomas jau 2011 metais, o 2012 m. rugsėjo mėnesį pasirodė pirma informacija apie tai, jog labiausiai užsispyrę gamintojai, tokie kaip ASUSTek Computer ir Acer, pradeda po truputį nutraukinėti šio tipo kompiuterių gamybą.

Netbookų „karjeros“ viršūne galima laikyti 2009 metus, kai pirmoji pasaulinės ekonomikos krizės banga smogė per vartotojų kišenes, o šie puolė pirkti „beveik nešiojamus kompiuterius“ už $250-350. Būtent netbookams didžiąja dalimi turėtų už savo pasirodymą rinkoje turėtų dėkoti procesoriai Intel Atom.

Kadaise perspektyviai atrodę netbookai dabar tampa kompiuterių istorijos dalimi

Kadaise perspektyviai atrodę netbookai dabar tampa kompiuterių istorijos dalimi

Dabar, kaip praneša taivaniečių puslapis DigiTimes, netbookų istorijoje iš tikrųjų padėtas riebus taškas. Iš didžiųjų kompiuterių gamintojų paskutiniu metu šio tipo kompiuteriais užsiėmė tik ASUS ir Acer, tačiau ir jie pranešė, jog daugiau neturi ateities planų, susijusių su šia kategorija. Abi kompanijos nutrauks netbookų gamybą dar iki šių metų pabaigos, o iki to momento, reikia pripažinti, liko vos keletas dienų.

Kai tik netbookų atsargos sandėliuose pasibaigs, šį rinkos segmentą bus galima drąsiai vadinti mirusiu. Kol kas netbookams pavyksta konkuruoti su planšetiniais kompiuteriais besivystančiose šalyse, kur jie paprastai tampa pirmu ir vieninteliu kompiuteriu šeimoje. Savo ruožtu, Intel jau pradėjo persiorientuoti, o jos Atom procesoriai jau atrandą vietą integruojamoje technikoje, kioskuose, prekybos automatuose, elektroniniuose tablo, o taip pat pradeda žygį į netbookus numarinusius planšetinius kompiuterius bei sparčiai populiarėjančius išmaniuosius telefonus.

Reikia pripažinti, jog per savo neilgą egzistavimo laikotarpį netbookai neblogai patobulėjo: ekrano įstrižainė padidėjo nuo 7“ iki 10-11“, duomenų kaupiklių talpa nuo 10-20 GB dabar siekia ir 320 GB (ar net daugiau), o procesoriaus posistemės produktyvumo lygis pilnai atitinka šiuolaikinių planšetinių kompiuterių. Taigi kai kam bus gaila atsisveikinti su šia nešiojamų kompiuterių kategorija. Antra vertus, dabar galima tikėtis, kad prekyboje pasirodys neblogų akcijinių pasiūlymų, tad ką kankina nostalgija, arba reikia nedidelio mobilaus kompiuterio (o planšetė netenkina), galima jau dairytis išpardavimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos