D. Britanijos žaidimų kūrėjus paskatins už patriotizmą


ZombiU-british-soldier

D. Britanijos Vyriausybė sukūrė ir priėmė projektą, kuris numato mokesčių nuolaidas vietos žaidimų kūrėjams. Tiesa, finansine parama tapsianti paskata gali būti gauta tuo atveju, jei praeinamas specialus „patriotizmo testas“.

Reikia pripažinti, testas yra gana neįprastas. Kiekvienas iš jo punktų suteikia skirtingą balų skaičių. Pavyzdžiui, jei žaidimų kūrėjai veiksmo vieta padarys ūkanotąjį Albioną, už tai jie gaus 4 balus. Jei žaidimas tik iš dalies vyks D. Britanijos salose, už tai bus gautas tik 1 taškas. Reklamuojate vietos kultūrą? Nuostabu! Už tai jums visi 4 balai. Yra dar ir papildomi taškai – bonusai (maksimalus skaičius – 8). Teste atsižvelgiama į tai, kiek britų yra žaidimų kūrėjų komandose ir kokias pareigas jie užima. Kuo aukštesnis rodiklis, tuo didesnė tikimybė gauti didesnį balų skaičių.

Skamba tikrai gražiai, tačiau jau dabar nemažai žmonių jau surado keblių klausimų, iš kurių spręsti apie „patriotizmo lygį“ yra gana sunku. Pavyzdžiui, kaip smarkiai reklamuoja britų kultūrą LittleBigPlanet ar neseniai pasirodęs siaubo kovinis žaidimas ZombiU? Ar tai tikrieji britai ir ar tai tikrai reklama?

Nemažai ekspertų jau iškritikavo naująją sistemą kaip sudėtingą ir komplikuotą. Ar ji bus efektyvi, parodys tik laikas, tačiau reikia prižinti, jog idėja iš tiesų sveikintina: bent jau matome supratimą, kad šalį geriausiai reklamuoja ne užsienio kurortuose užsienio kalbos besimokantys politikai ar specialūs projektai, kurie kovoja, kas už kuo daugiau milijonų sukurs kuo gražesnį šalies logotipą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos