Dėl augančio nusikalstamumo Niujorke kalta Apple


Visai neseniai Niujorko policijos atstovas spaudai Paul Brown pateikė naują ataskaitą, kurioje buvo konstatuota, jog „didžiajame obuolyje“ nusikalstamumas išaugo 3.3% pirmą kartą per paskutinius du dešimtmečius. Įdomiausia yra priežastis, kuri įvardinta kaip pagrindinis suprastėjusios situacijos aspektas: pasirodo, Niujorko teisėsaugos statistiką gadina ne kas kitas, o… kompanija Apple.

evil_inside_iphone

Žinoma, pati Apple neatlieka kriminalinio pobūdžio veiksmų viename iš didžiausių pasaulio miestų. O štai jos išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai bei nešiojami kompiuteriai traukia vagišius tarsi magnetas. Pateikta policijos statistika rodo, jog per pirmus devynis 2012 metų mėnesius vagišių grobiu tapo 11 447 įrenginiai su prakasto obuolio ženklu. Tai yra net 40% daugiau, nei 2011 metais. Bendras mobilių elektroninių įrenginių vagysčių skaičiaus augimas Niujorke sudarė 9%.

Apple mobilūs įrenginiai tokie populiarūs tarp nusikalstamo pasaulio atstovų, jog po oficialios naujojo išmaniojo telefono iPhone 5 pardavimų pradžios amerikiečių policija pasiūlė žmonėms užregistruoti savo įrenginį, kad šį būtų lengviau rasti, jei jis atsidurtų svetimose rankose. Antra vertus, matyt, reikėtų registruoti ir dar neparduotus Apple produktus, kadangi jai pasitaikė ne vienas atvejis, kaip ilgapirščiai kėsindavo į „obuolinius“ įrenginius dar jiems esant firminėse Apple Store parduotuvėse.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos