Dell bandė atkalbėti Microsoft nenaudoti pavadinimo „Windows RT“


Kai kada Microsoft partneriai mano geriau žinantys, kokių veiksmų reikėtų imtis programinės įrangos gigantui. Štai kompanija Acer ilgą laiką bandė atkalbėti Microsoft užsiimti savo firminių planšetinių kompiuterių gamyba, kadangi tai sudarytų konkurenciją partneriams – planšetinių kompiuterių su Windows gamintojams. Ir štai dabar tinklalapis The Australian Financial Review praneša, kad savo laiku ir kompanija Dell bandė atkalbėti Microsoft, kad ši nenaudotų pavadinimo „Windows RT“, kuris nurodo, kad operacinė sistema palaiko ARM architektūros procesorius.

windows-rt

Kaip puikia žinome, Windows RT reikia ypatingų aplikacijų, kadangi tradicinė programinė įranga sukurta, atsižvelgiant į x86-suderinamų procesorių architektūros ypatumus, o naujoje platformoje tiesiog neveiktų. Kompanija Dell mano, jog pavadinime esantis žodis „Windows“ gali klaidinti vartotojus: šie neva gali tikėtis, kad bus palaikomos visos Windows platformos aplikacijos. Dell atstovų nuomone, kompanijai Microsoft reikėjo pasinaudoti kitu pavadinimu, tuo tarpu Windows RT nėra pats geriausias pavadinimas.

Steve Ballmer, jei tikėti šaltiniu, savo partnerių idėją iš karto atmetė, viską motyvuodamas tuo, kad prekinis ženklas „Windows“ turi labai didelę vertę. Tiesa, dėl savo užsispyrimo Microsoft dabar tenka mokėti sušvelnintais planšetinių kompiuterių Surface RT su minėta OS Windows RT grąžinimo reikalavimais. Kai kurie vartotojai pirkdami nesupranta, jog jų įprastos Windows aplikacijos Surface RT neveiks. Atitinkamai, kažkas būna labai nepatenkintas savo pirkiniu, taigi Microsoft tenka gražinti sumokėtus pinigus.

Dėll atstovų teigimu, kompanijai Microsoft būtina išleisti daugiau resursų paaiškinamajai veiklai, kuri leistų vartotojams aiškiai suprasti skirtumus tarp Windows 8 ir Windows RT. Šiuo atveju, paskutiniosios platformos pavadinimas neleidžia aiškiai parodyti skirtumo. Antra vertus, Dell mano, kad vartotojiškų įrenginių segmente Windows RT turi potencialo – klausimas tik vienas „Kada ši platforma pilnai atsiskleis?“ Verslo sektoriaus vartotojai gana smarkiai susiję su x86-suderinamų sprendimų paveldu, todėl jų pasirinkimu, natūralu, bus būtent operacinė sistema Windows 8.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Ir Dell ir Microsoft yra milžinai molinėmis kojomis. Mažiau kaimyno daržą kritikuotų, kai pas patį piktžolių džiunglės.


Kitos kategorijos naujienos