Kompanija Dell pasitraukia iš išmaniųjų telefonų rinkos


JAV Teksaso valstijos Ostino mieste vykstančioje konferencijoje Dell World amerikiečių korporacijos atstovai oficialiai atsisakė visų planų grįžti į didelės konkurencijos draskomą išmaniųjų telefonų rinką. Kompanija Dell ketina susikoncentruoti ties asmeniniais ir planšetiniais kompiuteriai su Windows 8 bei šiuolaikiniais valdymo metodais.

dell-streak-pro-d43

2012 m. gegužės mėnesį kompanija Dell buvo pareiškusi, jog palieka JAV išmaniųjų telefonų rinką, kadangi susidurta su labai nedidele paklausa. Android telefonas Dell Aero patyrė visiškai fiasko, tuo tarpu vėliau suformuota Venue produktų linija taip pat sėkmės nesulaukė. Štai modelis Dell Venue Pro nepateko į pirmųjų Windows Phone 7 įrenginių bangą, dar daugiau – išmanusis telefonas susidurdavo su eile problemą ir negalėjo laiku pasiekti rinkos. Vartotojai skundėsi gaudavę inžinerinius egzempliorius, daugybe programinės įrangos klaidų, funkcijų trūkumu. Savo ruožtu, Dell Venue visiškai nesugebėjo konkuruoti savo kainų diapazone, užleisdamas vietą Samsung, HTC, Motorola ir Sony Ericsson flagmanams.

Daugybė Dell vadybos klaidų, nekokybiška produkcija, o dėl viso to gauta žema paklausa atvedė iki to, kad buvo priimtas sprendimas atsisakyti veiklos JAV išmaniųjų telefonų rinkoje. Vis tik kompanija nusprendė dar kuriam laikui pasilikti Indijos ir Kinijos rinkose, tačiau ilgai neištvėrė: vartotojai šaltai žiūrėjo į Dell produkciją, taigi buvo priimtas ką tik pagarsintas sprendimas – visiškai atsisakyti išmaniųjų telefonų kūrimo su bet kokia operacine sistema.

Antra vertus, korporacija visiškai nepaliks išmaniųjų telefonų segmento. Ji ir toliau kurs specifinę programinę įrangą, kuri leidžia prisijungti Android ir iOS įrenginiams prie asmeninio kompiuterio kaip „Thin Client“ tipo įrenginiams. Be to, yra planų kurti firminę programinę įrangą konfidencialios informacijos rezerviniam kopijavimui (tuo užsiims Dell dukterinė kompanija SonicWall).

Dabar amerikiečių kompanija nori susikoncentruoti ties operacine sistema Windows 8. Dell planuoja išleisti keletą asmeninių ir planšetinių kompiuterių su šia programine platforma, įdiegiant tokias technologijas, kaip sensorinė įvestis, galimybė valdyti balsu, kartu kuriant specifinę programinę įrangą saugumui, patikimui padidinti bei integracijai į verslo struktūras.

Vienas komentaras

  1. Karvė parašė:

    Tokie dideli žaidėjai, o nuo pat pradžių nesugebėjo pasinaudoti naujai atsiradusia rinka. Milžinai molinėmis kojomis…


Kitos kategorijos naujienos