Gingerbread vis dar užima didžiąją Android ekosistemos dalį


Operacinė sistema Android, kuri plėtojama Google vadovaujamos organizacijos Open Handset Alliance (OHA), šiuo metu yra populiariausia mobilia OS visame pasaulyje, o tai yra puikus stimulas ir programinės įrangos kūrėjams prisidėti prie jos plėtros. Nežiūrint į tai, labai daug problemų kelia vidinė fragmentacija: dar dabar galima stebėtis, kodėl 2010 m. debiutavusi Android 2.3 Gingerbread vis dar užima pusę visų Android įrenginių rinkos (50,6%).

Apskritai visos Android versijos nuo 1.5 iki 2.3 įdiegta apie 65% įrenginių, kurie lankosi Google Play. Tokiu būdu, tik maždaug trečdalis Android įrenginių savininkų gali pasakyti, kad turi daugmaž šiuolaikišką (ne senesnę kaip Android 3.0 Honeycomb) operacinę sistemą. Po truputį įgaunanti pagreitį Android 4.0 Ice Cream Sandwich įdiegta 27,5% įrenginių, tuo tarpu visos Jelly Bean versijos (4.1 ir 4.2) užima 6,7%.

Atsižvelgiant į tai, jog absoliuti dauguma gamintojų jau atliko atnaujinimo procesą nuo Android 2.x versijų iki Android 4.x, o likę kiti tiesiog pareiškę to nedarysią, reikia  manyti, kad 65% įrenginių su pasenusiomis versijomis dalis sumažės tik tuomet, kai vartotojai fiziškai pradės keisti savo išmaniuosius telefonus ir planšetes. 2011 m. Google jau įsteigė naują padalinį OHA organizacijos viduje – Android Upgrade Alliance (AUA), kurio nariai įsipareigojo atnaujinti savo Android produkciją per 18 mėnesių nuo naujausios mobilios OS pasirodymo, tačiau panašu, kad AUA egzistavimas yra bevertis – netgi pačios Google „dukrelė“ Motorola Mobility nesilaiko aljanso reikalavimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos