Globalfoundries gamins ir grafinius AMD procesorius?


Jau sausio mėnesį prasidėsiančioje parodoje CES 2013 kompanija AMD ketina parodyti procesorių Kabini prototipus, kurie gaus Jaguar architektūrą, o oficialus anonsas turėtų įvykti kitų metų pirmoje pusėje. Šių 28 nm procesorių gamyba užsiims kompanija Globalfoundries, jie turės integruotą grafikos posistemę, o taip pat 2 arba 4 skaičiavimų branduolius. Teigiama, kad tokie procesoriai bus naudojami nebrangiuose nešiojamuose kompiuteriuose.

Gana įdomius AMD atstovų komentarus šiuo klausimu pateikė resursas Bright Side Of News. Pranešimas spaudai, skirtas sutarties peržiūrėjimui su Globalfoundries, buvo pilnas siurprizų. Pradėkime nuo to, kad sutarties pokyčiai su kontraktiniu gamintojų leido kompanijai AMD šiemet sutaupyti tik $65 mln. Antra vertus, esant sunkiai finansinei padėčiai, procesorių gamintojas greičiausiai džiaugsis kad ir tokiu nedideliu sutaupymu.

Daug įdomesnis yra tas faktas, kad AMD 2013 metais visus savo centrinius procesorius įsipareigojo gaminti tik Globalfoundries gamyklose. Tai reiškia, kad šiuo metu nuo TSMC konvejerių nužengiantys Zacate ir Ontario procesoriai (Brazos platforma) taip pat migruos į Globalfoundries gamyklas. Pastarasis apribojimas procesorių Krishna ir Wichita anonso atidėjimo priežastimi – Globalfoundries tiesiog negalėjo reikiamu laiku įsisavinti 28 nm technologinio proceso reikiamu laiku. Kaip žinia, dabartinius Brazos platformos procesorius dėl kilusių problemų pakeitė Brazos 2.0 atstovai, kurie yra ne kas kita, kaip tie patys Ontario ir Zacate, tik su šiek tiek pakeltais taktiniais dažniais.

Antrasis siurprizas – tai AMD prisipažinimas apie ketinimus savo grafinius procesorius gaminti taip pat Globalfoundries pajėgomis. Iki šiol AMD rėmėsi TSMC galimybėmis, tačiau istorija su 28 nm mikroschemų deficitu privertė kompaniją padaryti išvadas, nors problemos su tiekimu buvo mažiau skausmingos, nei nVidia atveju. Globalfoundries galės gaminti vis tik ribotą 28 nm AMD grafinių procesorių kiekį, o taip pat ir vėlesnius sprendimus.

Beje, trečiu, tačiau kiek mažesniu siurprizu, tapo pareiškimas, jog AMD pasiruošusi licencijuoti savo „Know How“ ir trečių šalių kompanijoms. Tai būtų dar vienas biudžeto papildymo šaltinis, o atsisakyti tokios galimybės, AMD atstovų teigimu, būtų lengvabūdiška.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos