Google publikavo populiariausias 2012 metų paieškos užklausas


Kompanija Google jau reziumuoja 2012 m. veiklos rezultatus, o tam puikiai tinka jos sugalvotas projektas Zeitgeist. Vidinė kompanijos statistika rodo, jog vartotojai visame pasaulyje atliko 1,2 trilijono užklausų 146 kalbomis. Google taip pat atliko 54 pasaulio šalių tendencijų analizę (deja, Lietuva pasirodė per maža, skirtingai nei kaimynė Lenkija), viską paskirsčiusi į kategorijas, kuris yra specifinės tam regionui.

google-zeitgeist-2012

Pasauliniu užklausų lyderiu tapo informacijos paieška apie šiemet iš šio pasaulio pasitraukusią dainininkę Whitney Houston, antroje vietoje atsidūrė per visą pasaulį nuskambėjęs vaizdo klipas Gangnam Style ir jo dėka Youtube žvaigžde tapęs PSY (beje, jau spėjęs pasisvečiuoti kalėdiniame vakarėlyje pas JAV prezidentą B. Obamą). Lyderių trejetuką užbaigė uraganas Sandy, kuris privertė ne vieną IT kompaniją atidėti savo renginius vėlesniam laikui.

Kategorijoje „Buitinė elektronika“ nugalėjo iPad 3, antroje vietoje atsidūrė Samsung Galaxy S3, trečioje – iPad mini. Be to, vartotojams buvo įdomūs ir Nexus 7, iPad 4 bei Microsoft Surface, taip pat išmanieji telefonai Galaxy Note 2 ir Nokia Lumia 920. Įdomiausia yra tai, jog iPhone 5 nepapuolė netgi į dešimtuką labiausiai ieškomų technologinių produktų.

Iš pasaulinių užklausų reitingo naujokų reikia paminėti tai, kas buvo populiariu socialiniame tinkle Google+. Čia vartotojai daugiausia jaudinosi dėl skandalingojo įstatymų projekto SOPA bei viską savo kelyje griaunančio uragano Sandy. Beje, viskas, kas buvo svarbiausia praėjusiais metais, Google parodė vaizdo klipe Zeitgeist – Year In Review, su kuriuo ir siūlome susipažinti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos