Hardkernel pristatė Raspberry Pi konkurentą su Exynos Quad Core


Dar šių metų vasarą P. Korėjos kompanija Hardkernel buvo išleidusi programinės įrangos kūrėjams skirtą platformą ODroid-X, kuri priklauso mikrokompiuterių kategorijai (kaip ir garsusis britų Raspberry Pi). Korėjiečių įrenginys gavo keturių branduolių 1,4 GHz Samsung Exynos 4412 procesorių su GPU Mali-400 grafika, 1 GB talpos DDR2 operatyviąją atmintį, o jo kaina siekė $129 (~ 340 lt).

Dabar kompanija pristatė tris naujus šios platformos variantus. Vienas iš jų – ODroid-U, – kūrėjų vadinamas pačiu mažiausiu asmeniniu kompiuteriu su geriausiu kainos ir produktyvumo santykiu. Turint omenyje tai, kad specifikacijos liko tos pačios, kompiuterio matmenys sumažėjo nuo 90×94 mm iki 48×52 mm, o kaina krito beveik dvigubai – iki $69 (~ 185 lt).

Antruoju variantu tapo modelis ODroid-U2. Čia to paties procesoriaus taktinis dažnis padidintas iki 1,7 GHz, integruota grafika paspartinta iki 440 MHz, tuo tarpu operatyvios atminties kiekis padidintas iki 2 GB. Už šiuo patobulinimus teks primokėti $20 (~ 55 lt). Visi kiti parametrai abiejuose modeliuose identiški – turime Ethernet lizdą, kelis USB, microSD, eMMC atminties kortelių skaitytuvą, HDMI ir 3,5 mm garso išvestį. Aliuminio korpusas, kuris kartu atlieka ir radiatoriaus vaidmenį, yra įtrauktas į bazinę komplektaciją.

Galiausiai trečiuoju variantu tapo modelis ODroid-X2. Pastarasis turi tokias pačias specifikacijas, kaip ir antras variantas ODroid-U2, tačiau čia motininės plokštės matmenys yra didesni – 90 x 94 mm, o tai leido sutalpinti net šešis USB lizdus, o taip pat pilno dydžio SDHC atminties kortelių skaitytuvą. Gamintojo teigimu, visi trys variantai gali veikti su operacine sistema Android, o taip pat kitais Linux distributyvais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos