HP giriasi savo produkcijos amerikietiška kilme


Akivaizdu, jog tam tikrai daliai tiek JAV, tiek ir kitų valstybių vartotojų kompiuterinės technikos kilmės šalis turi tam tikrą reikšmę. Dabar, kai dauguma kompiuterių ir jiems skirtų komplektuojančių dalių sukoncentruota Kinijoje, sprendimas gaminti produkciją JAV (ar netgi kitos išsivysčiusios Vakarų šalies) teritorijoje skamba gana egzotiškai. Antra vertus, tai netrukdo nei amerikiečių Apple, nei netgi kinų Lenovo kalbėti apie planus savo kompiuterius rinkti JAV teritorijoje. Neatsilieka ir taivaniečių kampanija Foxconn, kuri šiuo atžvilgiu gana glaudžiai susijusi su Apple.

Kompanija Hewlett-Packard (HP) su pranešimu savo oficialiame tinklaraštyje nusprendė iš rankovės išraukti kozirinį tūzą ir paspekuliuoti savo kompiuterinės technikos kilme, aišku, tai ypač aktualu tos produkcijos atveju, kuri pardavinėjama gimtojoje rinkoje. Dar nuo savo įkūrimo laikų ši amerikiečių kompanija gamina kompiuterius Jungtinėse Valstijose, o su metais keitėsi tik gamybos apimtys. Štai darbo stotys ir verslo klasės stacionarūs kompiuteriai gaminami Indianapolyje, serveriai renkami Hiustone. Teigiama, kad šiemet JAV teritorijoje bus surinkta 2,9 mln. kompiuterių.

Antra vertus, tokie kompanijos vadovybės postringavimai visiškai nereiškia, kad HP kompiuteriai renkami išskirtinai JAV – visas procesas vyksta net penkiuose kontinentuose, o tam pasitelkiama daugybė partnerių (netgi ta pati Foxconn, kuri dažnai laikoma Apple dešiniąja ranka gamybos sferoje). Vis tik 100% Jungtinėse Valstijose parduodamų HP darbo stočių surenkama būtent šios šalies teritorijoje. Deja, stacionarių kompiuterių atveju ši dalis sudaro tik 36%. Kompanijos Hewlett-Packard vadovai pažymi, kad buvimas arti vartotojų leidžia kompanijai staigia ir tiksliai reaguoti  ir jų poreikius ir pageidavimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos