HTC gamins Facebook išmanųjį telefoną?


Neseniai Azijos žiniasklaida vėl grįžo prie temos, kurios pagrindinė mintis jau gerai žinoma: kompanija Amazon ruošia savo išmanųjį telefoną, o jis bus pristatytas 2013 m. viduryje. Įrenginys pateks į $100-$200 kainos diapazoną, o bendras metinis tiražas sieks apie 5 mln. vienetų. Išmaniojo telefono gamyba užsiims kontraktinis gamintojas Foxconn, tuo tarpu programine platforma bus gerai pažįstama Google Android.

HTC-Facebook-smartphone

Dabar gi taivaniečių resursas DigiTimes lygiagrečiai praneša, kad 2013 m. III ketvirtyje savo išmaniuosius telefonus pristatys ir kompanijos Microsoft bei Facebook. Jei pirmoji dėl visai suprantamų priežasčių naudos savo mobilia programinę platformą Windows Phone 8, tai antroji greičiausiai savo preferencijas skirs Android. Microsoft išmaniuosius telefonus turėtų gaminti ta pati „pasaulinė kalvė“ Foxconn, tuo tarpu Facebook draugaus su HTC. Tikimasi, kad Facebook tokiais veiksmais tikisi gauti daugiau lojalių socialinio tinklo vartotojų. Apie pastarojo išmaniojo telefono kainodarą kol kas nieko nežinoma.

Kaip ir planšetinių kompiuterių Surface atveju, išmaniųjų telefonų segmente Microsoft rizikuoja susidurti su savo senaisiais partneriais. Išmanieji telefonai su Windows Phone 8 platforma gamina ir Nokia, Samsung bei HTC. Iš programinės įrangos gigantų, kurie jau suspėjo rinkai pasiūlyti sėkmingus firminius telefonus, galima paminėti tik Google su savo Nexus serija (vienas iš paskutinių modelių – Nexus 4 – yra toks populiarus, kad pradėjo strigti tiekimas). Teigiama, kad Amazon ir Facebook užkariauti išmaniųjų telefonų rinkas padės jų garsūs vardai ir lojali vartotojų auditorija.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos