HTC ruošia Windows RT planšetinių kompiuterių porelę


Kompanija HTC, naujienų agentūros Bloomberg teigimu, jau darbuojasi prie planšetinių kompiuterių, kurie gaus operacinę sistemą Windows RT (Windows 8 versija, skirta planšetėms su ARM procesoriais).

wp8-by-htc-presentation

Iš pradžių Windows Phone 8 telefonai, o dabar – ir Windows RT planšetiniai kompiuteriai…

„Informuoti šaltiniai“ praneša, kad taivaniečių gamintojas planuoja išleisti planšetinį kompiuterį su 7“ įstrižainės sensoriniu ekranu. Taip pat minima galimybė atlikti balso skambučius mobiliojo ryšio tinkluose, o tai aiškiai apeliuoja į 3G technologijos palaikymą. Teigiama, kad HTC naujokas rinkoje turėtų konkuruoti su tokiais planšetiniais kompiuteriais, kaip Google Nexus 7, Kindle Fire HD ir iPad mini.

Be to, HTC neva ruošiasi išleisti ir Windows RT planšetinį kompiuterį su nestandartiniu 12“ įstrižainės ekranu. Visi planšetiniai naujokai turėtų debiutuoti 2013 metais.

Pažymima, kad HTC atsisakė planų sukurti planšečių su Intel procesoriais ir operacine sistema Windows 8, kadangi šie įrenginiai, kompanijos skaičiavimais, mažmeninėje prekyboje kainuotų apie $1000 (~ 2650 lt), taigi galėtų atbaidyti nemažai pirkėjų, juolab, kad tiek kainuoja didesnį funkcionalumą galintys pasiūlyti ultrabookai.

Akivaizdu, kad kompanija HTC nenori praleisti nuolat populiarėjančių planšetinių kompiuterių bangos, siūlančios tikrai nemažas perspektyvas. Analitikų vertinimais, visame pasaulyje 2013 metais bus parduota 122,3 m. planšetinių kompiuterių su įvairia programine ir aparatine platforma. Iš jų Windows sprendimams teks vos 3%. Palyginimui: planšetėms su Android ir iOS teks atitinkamai 42,7% ir 53,8% rinkos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos