Intel: „Artimiausioje ateityje LGA procesoriai niekur nedings“


Prieš keletą savaičių japonų žurnalistai tapo eilės gandų iniciatoriais: buvo garsiai paviešintas kompanijos Intel noras atsikratyti procesorių su LGA lizdu. Kai kurių šaltinių bandymas nuraminti, kad po kurio laiko LGA sugrįš su Skylake procesoriais, kompiuterių entuziastų nenuramino. Aišku, į gandų jūrą bandė įsiterpti AMD, kuri savo gerbėjus nuramino, kad ji taip, kaip Intel, nesielgs dar gerą dešimtmetį (ar net ilgiau). Pagaliau vos ne panika virstantį gandų cunamį pabandė suvaldyti pati Intel, kurios atstovus cituoja resursas Maximum PC.

Taigi Daniel Snyder, kompanijos Intel atstovas spaudai, patikino, jog artimiausioje ateityje (artimiausius trejus metus) procesorių gigantas nenutrauks paprastiems vartotojams ir entuziastams skirtų procesorių su LGA lizdu gamybos. vis tik kompanijos atstovas atsisakė komentuoti ilgalaikius Intel planus, todėl tokie oficialių asmenų pasisakymai vargu, ar sustabdys „sąmokslo teorijų“ šalininkus.

Belieka tik pridurti, jog vargu, ar procesoriai su keičiamais lizdais bus pakeisti į SoC sistemas su BGA lizdu. Pirmiausia dėl to, kad toks variantas yra visiškai nepriimtinas serverių ir darbo stočių segmentams, o nerealizuoti verslo segmente produktai greičiausiai pateks ir eiliniams vartotojams kaip aukštos klasės sprendimai entuziastams. Aišku, išlieka atviras klausimas, kiek gi kainuos tokie procesoriai, tad klausimų po Intel pasisakymų tikrai nesumažėjo (o kai kurie gandai, greičiausiai, netgi pasitvirtino).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos