Intel Claremont – procesorius, kuriam energiją tiekia Saulė


Rudeninėje IDF 2011 sesijoje renginio šeimininkė Intel pademonstravo vieną iš savo konceptualių darbų – procesorių Claremont, kuris tapo technologijos Near-Threshold Voltage įsikūnijimu. Šios procesoriaus tranzistoriai gali persijungti, esant labai žemai įtampai, o tai leidžia procesorių padaryti labai ekonomišku. Parodytas Claremont pavyzdys gali tenkintis energija, kuri gaunama iš nedidelės saulės baterijos.

intel-haswell-power-consumption-02

Kaip žinia, nauja – tai seniai užmiršta gera, o procesorius Claremont nėra išimtis, praneša resursas Semiaccurate. Atskaitos tašku šio procesoriaus kūrime tapo antros kartos Pentium architektūra P54C. Šie procesoriai rinkoje pasirodė 1993 m. spalio mėnesį ir buvo gaminami, naudojant šių laikų masteliai beprotiško dydžio 600 nm BiCMOS technologiją. P54C kristalas turėjo 3,2 mln. tranzistorių ir užėmė maždaug 148 kv. mm plotą; branduolio įtampa siekė 3,3 V, darbinis stipris – 3,25 A, tokiu būdu, procesorius vartojo iki 10,1 vato (ir kalbama apie modelį, veikiantį 100 MHz dažniu).

Pentium procesoriuose su P54C architektūra buvo naudojamas taktinio dažnio daugiklis: CPU už sisteminę magistralę veikė 1,5 karto greičiau. Iš viso Intel buvo išleidusi tris P54C modifikacijas, kurios skyrėsi taktiniu dažniu (šis galėjo būti lygus 75, 90 arba 100 MHz). Šis rodiklis buvo fiksuotas ir negalėjo būti dinamiškai keičiamas.

Clarmont_die_and_package

Dabar, užsiimdama Claremont projektu, Intel nupūtė dulkes nuo istorinių projektų ir dosniai prifarširavo anų laikų Pentium atstovą pažangiomis energijos taupymo technologijomis. Visų gudrybių dėka Claremont įgavo galybė funkcijų, leidžiančių keisti taktinius dažnius ir energijos suvartojimo parametrus.

Intel Claremont kuriamas, naudojant 32 nm CMOS technologiją, branduolio plotas sudaro vos 1,96 kv. mm, o jame yra 6 mln. tranzistorių. Procesoriuje taip pat įdiegtas mikroschemų rinkinys ir I/O sąsajų kontroleris. Pradinis Claremont taktinis dažnis sudaro 10 MHz, o darbinė įtampa – vos 380 mW, tipinis TDP – 1,5 mW. Iš grafiko žemiau galima matyti, jog procesorius gali paspartėti net iki 741 MHz, padidindamas įtampą iki 1,1 V, o TDP – iki 445 mW.

Claremont_power_vs_speed

Intel atstovai tikina, jog Claremont yra tik bandymas ištobulinti Near-Threshold Voltage technologiją, o kartu išstudijuoti procesorių energijos suvartojimo mažinimo potencialą, ir tai nėra senos Pentium architektūros modernizavimas. Ir reikia pripažinti, kad netgi šiame etape Claremont parametrai palieka nemažą įspūdį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos