Intel užsiims Ivy Bridge energetinio apetito mažinimu


Jau kurį laiką gerai žinome, kad Intel Haswell architektūros procesoriuose kompanija pačių ekonomiškiausių modelių TDP lygį sumažins iki 10 W, nors to dar tikrai neužteks tam, kad jie patektų į planšetinius kompiuterius (čia SoC sistemos paprastai apsiriboja maksimaliu 2W TDP). Antra vertus, tai nesutrukdė kompanijai Microsoft savo planšetiniame kompiuteryje pasinaudoti Intel Core i5 paslaugomis, kuris priklauso Ivy Bridge kartai, o jam iki Haswell energetinių rodiklių tikrai dar toli. Tai puikiai parodo deklaruojamas Surface Pro baterijos darbo laikas – apie 4,5 valandos.

Kas bus paaukota Ivy Bridge kristale vardan energetinio efektyvumo, nežinoma

Kad tokia padėtis netenkina net pačios Intel, galima suprasti iš resurso CNet pranešimo. Kompanija ketina sumažinti kai kurių mobilių procesorių energijos suvartojimo lygį net nelaukdama Haswell pasirodymo, t.y. turėtume pamatyti analogus, tik vis dar esant Ivy Bridge architektūrai. Tiesa, visa tai atsitiks tik 2013 m. Tokiu būdu, taupieji Haswell turėtų susidurti su analogišką TDP turinčiais Ivy  Bridge. Tiesa, kol kas nėra tiksliai žinoma, kur bus tiksliai naudojami tokie procesoriai – ar visuose planšetinių kompiuterių modifikacijose, ar tik taip vadinamuose transformeriuose, kurie paprastai turi prijungiamą klaviatūrą su papildoma baterija.

Tokiu būdu, galima dar kartą įsitikinti, jog Intel bet kokiais būdais (ir kuo greičiau) įsprausti savo procesorius į planšetinius kompiuterius, ir taip suspėti į nuvažiuojantį mobilių tendencijų traukinį. Mobilieji Intel Haswell procesoriai turėtų pasirodyti ne anksčiau kaip 2013 m. III ketvirtyje, tad tam tikrą laikotarpį Atom sprendimai turėtų gauti daug spartesnį kolegą Ivy Bridge pavidalu. Ar toks sprendimas padės kompanijai Intel užkariauti vartotojų širdis, matyt, parodys tik tie patys vartotojai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos