Intel pristatė serverinius Atom (Centerton) su 6 W TDP


Kompanija Intel oficialiai pristatė savo naujus serveriams skirtus procesorius, kurie priklauso Atom S1200 šeimai (kodinis pavadinimas – Centerton), o visa tai iš karto mums pasako, kur gi taiko procesorių gigantas. Jauniausio šios serijos atstovo, dirbančio 1,6 GHz taktiniu dažniu TDP sudaro 6,1 W.

Jei nekreiptume dėmesio į kol kas egzotiškas procesorių su ARM architektūra versijas, galima tvirtinti, jog Intel tarė naują žodį serveriams skirtų sprendimų rinkoje. Nuo šiol nereikėtų stebėtis tokiu žodžiu, kaip „mikroserveris“. Pastaroji sistemų klasė puikiai tinka įprastų „debesų“ priemonių ir bendros paskirties WEB serverių kūrimui. Kitais žodžiais tariant, mikroserveriai užims deramą vietą rimtuose duomenų centruose šalia spintų su galingais Intel Xeon serveriais.

Iš viso kompanija Intel pristatė šešis Atom (Centerton) modelius, sukurtus naudojant 32 nm technologinį procesą. Kiek anksčiau jau buvo paaiškėjusios trijų modelių specifikacijos – Atom S1220 (1,6 GHz; 6,1 W TDP), S1240 (1,6 GHz; 8,1 W TDP) ir S1260 (2,0 GHz; 8,5 W TDP). Didmeninės šių modelių kainos sudaro $54 ir $64. Kiti trys modeliai – tai tos pačios serijos tąsa, tik čia TDP rodiklis jau žymiai didesnis (11 – 14 W), taip pat didesnė ir kaina ($80-120). Kur visa tai galima panaudoti (ir apskritai iš jų yra kokia nors prasmė), gamintojas atskleisti neskuba.

Visi šeši naujokai remiasi 64 bitų mikroarchitektūra Saltwell, turi po 2 branduolius, taip pat palaiko Hyper-Threading technologiją. Maksimalus operatyvios atminties kiekis ir tipas – 8 GB DDR3 su ECC palaikymu. Deklaruojama, kad Centerton palaiko virtualizacijos funkciją, integruotas PCIe 2.0 kontroleris. Serverių gamintojams Intel gali tiekti ne tik „plikus“ procesorius, tačiau ir rinkinius su periferija bei atmintimi.

Apie pasiruošimą išleisti atitinkamus serverius Intel Atom S1200 sprendimais jau pareiškė tokios kompanijos, kaip Accusys, CETC, Dell, HP, Huawei, Inspur, Microsan, Qsan, Quanta, Supermicro ir Wiwynn. Kartu priminsime, kad kitąmet Intel planuoja dabartinius 32 nm Atom procesorius pakeisti 22 nm Atom Avoton, o dar po metų debiutuos ir 14 nm, tačiau ką mes pamatysime tuomet, čia jau kita istorija.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos