ULX tapo nauja energetiškai efektyvių Intel procesorių klase


Šiandien jau spėjome įsitikinti, jog kompanija Intel yra tvirtai pasiryžusi sumažinti kai kurių mobilių procesorių TDP lygį iki 10 W, o tai įvyks dar Ivy Bridge sprendimų atveju, nors tokie planai kiek anksčiau buvo siejami su Haswell kartos procesoriais.

2013 m. I ketvirtyje bus išleisti procesoriai su raide „Y“ pavadinimo gale, o tarp jų bus galima sutikti tiek 10 W, tiek ir 13 W modelių. Galingiausi šios serijos sprendimai turės 2 branduolius, taip pat palaikys Hyper-Threading technologiją (tai bus galima pasinaudoti keturiais srautais), savo ruožtu, mažiau galingi modeliai Hyper-Threading nepalaikys.

Resursas SemiAccurate tvirtina, jog šiuo metu ULV klasėje, kuri apjungia procesorius su 17 W TDP lygiu, atsiras naujas skyrelis, pavadintas ULX. Kaip jau buvo galima suprasti, šiai poklasiai ir bus lemta priglausti 10 W TDP turinčius modelius. Faktiškai, toks žymėjimas vis dažniau naudojamas Intel vidinėje dokumentacijoje, tuo tarpu galutiniam vartotojui, aišku, bus svarbu ne žymėjimas, o galutinis energijos sąnaudų ir išskiriamos šiluminės energijos lygis. Bet kokiu atveju, dabar reikės prisiminti, kad po ULX vėliava slėpsis patys ekonomiškiausi Intel Core ir Pentium serijos Ivy Bridge procesoriai, kuriuos kitų metų pabaigoje turėtų pakeisti mobilūs Haswell modeliai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos