iPad mini tiekimo apimtis stabdo sensorinių ekranų deficitas?


Kai kurių analitikų teigimu, ne taip seniai į rinkas pradėjęs iPad mini gali sudaryti iki pusės visų parduodamų Apple planšetinių kompiuterių. 2012 metais, kaip rodo įvairios prognozės, kompaktiškojo iPad mini pardavimai turėtų sudaryti maždaug 12 mln. egzempliorių, o tai yra tikrai geras rezultatas.

ipadmini_0508

Antra vertus, šaltinių teigimu, tokioms prognozėms greičiausiai nebus lemta išsipildyti, kadangi Apple noras kuo greičiau padilinti iPad mini tiekimo apimtis atsiremia į nelemtą sensorinių ekranų deficitą. Taivaniečių komponentų gamintojai paruošė iPad mini komplektuojančių dalių, atsižvelgdami į 10 – 12 mln. vienetų prognozę, tačiau faktinės kompaktiškosios planšetės gamybos apimtys gali apsiriboti 8 mln. egzempliorių.

Vis tik Apple nenusimena ir jau dabar kalba apie tai, kad 2013 m. I ketvirtyje iPad mini gamybos apimtys sudarys apie 13 mln. vienetų. Reikia pažymėti, kad realius skaičius pamatysime tik po gerų trijų mėnesių, kadangi kartu su Apple tiekimo apimtis žada didinti ir Android stovykla, kuri į savo tiekėjų grandinę priima iki šiol retai girdėtas kinų kompanijas. Geresnėje padėtyje yra nebent kompanija Samsung, kuri pati gamina ne tik sensorinius ekranus, bet ir kitus esminius planšetinių kompiuterių komponentus, taigi gali ne taip jautriai reaguoti į galimą planšetiniams kompiuteriams reikalingų komplektuojančių dalių deficitą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos