Išmanieji telefonai su Full HD ekranu 2013 m. taps norma


Išmanieji telefonai su 5“ įstrižainės ekranu ir Full HD (1920 x 1080) raiška taps įprastu reiškiniu jau 2013 m. viduryje, teigia resursas Focus Taiwan, cituodamas finansų rinkos dalyvio Barclays Bank PL analitikus.

Vienu iš pirmųjų globaliu produktu su Full HD ekranu tapo išmanusis telefonas HTC Droid DNA. Nuo jo pasirodymo praėjo tikrai nedaug laiko, tačiau tai tapo tarsi kelrode žvaigžde: jau pasirodė beribiai gandai apie tai, jog HTC pavyzdžiu greitu metu paseks ir kiti rinkos žaidėjai, tokie kaip Samsung, LG, Sony, ZTE, Huawei ir Lenovo. Pastarųjų kompanijų atitinkami produktai žadami jau kitų metų pradžioje. Taigi dar kartą turėtų pasitvirtinti taisyklė, jog kai tik kokia nors technologija pasirodo vieno gamintojo įrenginiuose, po gero pusmečio tai tampa savotišku rinkos standartu.

Išmaniųjų telefonų su skirtingu ekranų ppi lygiu palyginimas (gizmodo.com nuotraukos)

Kaip jau galima suprasti, HD 1080p ekranų privalumas yra didelis taškų viename colyje tankis, kuris 5“ ekrano atveju sudaro 441 ppi: vaizdai ir ypač šriftai tokiu atveju atrodo tikrai gražiai. Resursas taip pat pateikė pavyzdžius, kaip šriftai atrodo skirtingų išmaniųjų telefonų ekranuose, o HTC Droid DNA varžovais pasirinkti Apple iPhone 5, Gogle Nexus 4, HTC One X ir Samsung Galaxy S III.

Be to, aukštos raiškos vaizdinė medžiaga tokiuose įrenginiuose rodoma be kokybės praradimo. Aišku, kita šio raiškos šuolio medalio pusė yra privalomas galingų procesorių naudojimas bei didelis operatyvios atminties kiekis (paprastai jau turima omenyje keturių branduolių procesoriai ir daugiau nei 1 GB operatyvios atminties). Aišku, tai negatyviai įtakoja baterijos darbo laiką. Tai verčia imtis atitinkamų sprendimų: HTC Droid DNA gavo 2020 mAh talpos bateriją, kurios dėka pasiektas 49 val. nepertraukiamo darbo rodiklis. Antra vertus, didesnės talpos baterijos verčia storinti mobiliojo įrenginio korpusą, taigi turime savotišką užburtą ratą, kai tobulėjimas vienoje vietoje verčia aukoti kitus parametrus. Tokiu būdu, reikalinga ieškoti kitokių tobulėjimo galimybių.

Vienas iš didžiausių Full HD ekranų turėsiančių naujokų minimas Samsung Galaxy S IV, tačiau apie jo debiuto datą tiksliai nežinoma. Kalbama, jog premjera gali įvykti 2013 m. vasario mėnesį vyksiančioje parodoje MWC 2013 (Barselona, Ispanija), nors kai kurie šaltiniai kalba, kad tai galėtų įvykti anksčiau – sausio mėnesį vyksiančioje CES 2013. Kada bus galima įsigyti naują Samsung flagmaną, atsakyti sudėtinga, kadangi kalbama, jog HD 1080p AMOLED ekranų serijinė gamyba kol kas komplikuota dėl technologinių problemų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos