Telefonų rinkos augimas silpsta, tačiau tik ne išmaniųjų atveju


Analitikų kompanija IDC praneša, jog mobilių telefonų apskritai rinkos lėtėjimas vyksta, tačiau tai visiškai nesusiję su išmaniųjų telefonų segmentu. Jei 2012 m. telefonų pardavimų tempai padidėjo vos 1,4%, tai išmaniųjų telefonų segmente bus stebimas maždaug 45,1% pardavimų augimas. Iš viso 2012 m. visame pasaulyje turėtų būti parduota apie 717,5 mln. išmaniųjų telefonų.

Aktyvų išmaniųjų telefonų segmento augimą IDC ekspertai sieja su besivystančių šalių mobiliojo ryšio operatorių subsidijomis, o taip pat su pigesnių nei $250 (~ 670 lt) sprendimų tose šalyse pasirodymu. Situaciją mobilių operacinių sistemų rinkoje IDC aiškina taip: dabar lyderiu išlieka Android su 68,3% rinkos, antroje vietoje įsitaisė iOS su 18,8%, trečioje vietoje – BlackBerry OS (4,7%). Lyderių penketuke dar galima sutikti Windows Phone (2,6%) ir Linux (2,0%). Kitos operacinės sistemos užima ne daugiau kaip 3,6% išmaniųjų telefonų rinkos.

2016 m., ekspertų teigimu, Apple mobiliai platformai iOS pavyks sustiprinti savo pozicijas (19,1%), tačiau lyderiu vis tiek liks Android su 63,8%. Savo ruožtu, RIM operacinei sistemai teks dar mažiau „vietos po saule“ (4,1%), o rinkos didinimo lyderio vietą (maždaug 71,3% per metus) užims Windows Phone, kuriai 2016 m. turėtų tekti 11,4% rinkos. Tokiu būdu, jai pavyks užimti trečią vietą. Teigiama, jog Apple galėtų sustiprinti savo pozicijas dar labiau, tačiau be prieinamų (kainos atžvilgiu) modelių jai besivystančių šalių rinkose praktiškai nėra ką veikti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos